Merkez Himmetoğlu Köyü'nde "Tarımsal Sulama ve Su Yönetimi Kursu" düzenlendi

Merkez Himmetoğlu Köyü'nde "Tarımsal Sulama ve Su Yönetimi Kursu" düzenlendi

Türkiye Tarımsal Kuraklıkla Mücadele Stratejisi ve Eylem Planı (2018-2022) kapsamında Eğitim ve Yayın Dairesi sorumluluğunda yürütülen tedbirlere ivme kazandırmak ve sulamanın etkinliğini artırmak amacıyla Tarım Orman  İl Müdürlüğü'nce Zonguldak Merkez Himmetoğlu Köyü'nde “Etkin ve Verimli Sulama Sistemleri Kursu” düzenlendi.

20-21-22 Haziran 2022 tarihlerinde Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şubesi tarafından düzenlenen ve Ziraat Mühendisi Servet Varol tarafından verilen eğitime çok sayıda üreticimiz katılım sağladı.

Kurs bitiminde düzenlenen törene Tarım ve Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Adem Ardıç, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Engin Hasan Sarı ve İl Müdürlüğü teknik personelleri katıldı.

Merkez Himmetoğlu Köyü'nde düzenlenen törende konuşma yapan İl Müdürü Cemalettin Çataklı, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olduklarını, 3 gün olarak düzenlenen bu kurs her ne kadar etkin ve verimli sulama ile ilgili olsa da tarım ve hayvancılık ile ilgili tüm konularda çiftçilerimizin Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanlarından istifade edebileceğini, talep olması halinde tüm İl ve İlçe Müdürlüklerinin çiftçilerimizin istedikleri kursları verebileceklerini söyledi.

Üreticilerin soru ve sorunlarını dinleyen İl Müdürü Cemalettin Çataklı hayvan hastalık ve zararlıları, meyve hastalık ve zararlıları, sulama ve gübrelemede karşılaşılan sorunlar ve Bakanlığımızca verilen desteklemeler ile Müdürlükçe yapılan projeler hakkında bilgiler verdi. Bugüne kadar Müdürlükçe yapılan tüm projelerde istekte bulunan tüm çiftçilerimizin taleplerinin karşılandığı ve projelerimiz devam ettiği sürece de karşılanacağını söyleyen İl Müdürü Cemalettin Çataklı, her zaman üreticilerin yanında olduğunu belirtti.

Himmetoğlu köyü çiftçilerinden gelen talep doğrultusunda bu yıl sonbaharda budama eğitimi yapılması konusunda karar verildi.

Etkin ve verimli sulama eğitimine katılan çiftçilere teşekkürlerini ileten İl Müdürü Cemalettin Çataklı,  kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti.

(Haber-Ercan Demir)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314