Rödovanscılar zor durumda

Rödovanscılar zor durumda

İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Dilay Yurdumakan Küçük, "Yerli kömür için kalkan teşvik sebebiyle Eren Enerji ve ÇATES yerli üreticilerimize sırt çevirmiş durumda. Yerel ölçekte istihdam sağlayan rödovans sahipleri bu nedenle zor günler geçiriyor." dedi.

Yerli kömüre teşvik alınmasının acilen hayat geçirilmesi gerektiğini ifade eden Dilay Yurdumakan küçük, şunları söyledi;

ZONGULDAK SAHİPSİZ DEĞİLDİR!!!

"Son dönemde kömürün ve emeğin başkenti Zonguldak’ta, vefasızlığı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yerli kömür için kalkan teşvik sebebiyle Eren Enerji ve ÇATES yerli üreticilerimize sırt çevirmiş durumda. Yerel ölçekte istihdam sağlayan rödovans sahipleri bu nedenle zor günler geçiriyor. İşsizliğin ve enflasyonun zirve yaptığı şu günlerde bu yaşananlar dur diyecek kimse yok mu? İktidar kanadı bu zulme neden ses çıkarmıyor? İki büyük şirketin Zonguldak’a vefa borcu vardır. Şehrimiz ve insanlarımız sayesinde bu şirketler büyümüş, holdingleşmiş ve servetine servet katmıştır. Ancak yine bu şirketler bu dönemde fedakarlık yapmayı değil üreticilere sırt çevirmeyi tercih ettiler. Zonguldak halkı, emekçisi bu yapılanları unutmaz. Yerli kömüre teşvik alınması acilen hayat geçirilmelidir. Üreticilerin eli güçlendirilmelidir. Şehrimizin kan emicilerine üreticilerimiz yedirilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2023, 14:10
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266