TÜRK-İŞ KAMU KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

TÜRK-İŞ KAMU KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

TÜRK-İŞ Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu, kamuda yaklaşık 700 bin işçinin ücretlerine 2023-2025 dönemindeki zammın belirleneceği Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolüne dair taleplerini belirlemek için toplandı.
TÜRK-İŞ’in görüşmeler öncesinde konfederasyon bünyesinde oluşturduğu Kamu Koordinasyon Kurulu 17 Ocak 2023 tarihinde TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde toplandı. 

Konfederasyon Genel Merkezinde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya, Kurul başkanlığını yürüten TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreter Ramazan Ağar ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar ile aralarında Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil’in de bulunduğu TÜRK-İŞ’e üye sendikaların yöneticileri katıldı. Tüm sendikaların görüş ve önerilerinin dinlendiği toplantıda; taban ücret, zam oranı, refah payı, kamudaki taşeron işçiler ve geçici işçilerin durumu ile sosyal haklar konuları masaya yatırıldı. Kamuda üyesi bulunan TÜRK-İŞ’e bağlı 15 sendikanın yetki tespit süreçlerini tamamlamasının ardından  yaklaşık 700 bin işçinin 2023-2025 dönemindeki ücret zammı ve sosyal hakları içeren talepleri oluşturulacak. Taleplerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunulmasıyla Çerçeve Protokol kapsamında pazarlık süreci başlayacak.

(HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266