Üniversitede Hijyen Eğitimi

Üniversitede Hijyen Eğitimi

ZBE Üniversitesi ile Zonguldak Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında,okulların mutfak ve yemekhanelerinde çalışan personele hijyen eğitimi verdi.

ZBEÜ basın bürosundan verilen  bilgilere göre çeşitli okul personelinin katıldığı eğitim Zonguldak Öğretmen Evi’nde verildi.İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kürşad Ünver’in açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, Üniversite Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Esra Bostancı Selbeş, hijyen konusuyla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Eğitim kapsamındaki sunumda gıda güvenliği, gıda güvenliğinde tehlike ve riskler, hijyen ve sanitasyon, gıda zehirlenmelerinin temel sebepleri gibi konular hakkında bilgiler aktaran Selbeş, ayrıca gıda işletmelerinde gıda güvenliğini sağlamak için alınabilecek diğer tedbirlerden de söz etti. Eğitimde ele alınan diğer konular ise personel hijyeni, su hijyeni, ekipman ve çalışma alanı hijyeni, yiyeceğin sağlıklı muhafazası ile ilgili toplumca doğru bilinen yanlışlar oldu.

Eğitim yaklaşık iki saat sürdü.

(Haber merkezi)         

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2023, 14:44
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266