VALİ TUTULMAZ'A RAPOR SUNDULAR

VALİ TUTULMAZ'A RAPOR SUNDULAR

Bayındır Zonguldak Derneği Başkanı Yesari Sezgin, Vali Mustafa Tutulmaz’a rapor sundular. Raporda, Endüstri Mirasının korunması ve en az 600-700 kişilik yeni bir kültür merkezi salonuna gereksinim olduğu dile getirildi.

Bayındır Zonguldak Derneği Başkanı Yesari Sezgin ve yönetim kurulu üyeleri Vali Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Vali Mustafa Tutulmaz'a Bayındır Derneği tarafından, "Kentimiz de Öncelikle ele alınması gereken kentsel çalışmalar" konusunda hazırlanan rapor takdim edildi.

Ziyareti değerlendiren Bayındır Zonguldak Derneği Başkanı Yesari Sezgin şunları söyledi:

"Bayındır Zonguldak Derneği olarak Valimiz Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret ederek Şehrimizin gündeminde yer alan sorunlar ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Sayın Valimiz ile kentimizi ilgilendiren birçok konu yanı sıra kentin sorunlara yaklaşımındaki tespitlerde aynı fikirleri paylaştığımızı görmek bizleri sevindirdi.

Derneğimizin yönetiminde bulunan teknik elemanlar olarak hazırladığımız ‘KENTİMİZDE ÖNCELİKLE ELE ALINMASI GEREKEN KENTSEL ÇALIŞMALAR’ başlıklı çalışma raporumuzu Sayın Valimize teslim ederek üzerinde bazı konular hakkında konuşma imkanı bulduk.

Kent belleğimizde de önemli bir yeri bulunan raylı sistemin özellikle Üzülmez’e giden mevcut demiryolundan faydalanarak toplu taşımda kullanılması gerekliliği konusunda fikir birliğinde olduğumuzu gördük.

Bunun yanında raporumuzda Kozlu Zonguldak ve Kilimli Sahil bandının bütüncül bir master plan ile ele alınması, Emniyet müdürlüğü önü ve Uğur Mumcu kavşağına battı çıktı ihtiyacı, sosyal donatı alanlarının artırılması gerekliliği, Endüstri miraslarının korunması ve en az 600-700 kişilik yeni bir kültür merkezi salonuna gereksinim duyulması konularına da yer verilmiştir.

Kentsel sorunlar ile ilgili konularda daha detaylı şekilde görüşmelerimize devam etmek konusunda fikir birliğine vardığımız sayın valimize yaklaşımları için teşekkür ediyoruz"

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314