Yavuz Erkmen TTK raporuna sert tepki gösterdi: "Çözüm istiyoruz!"

İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Yavuz Erkmen, MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Murat Kotra'nın TTK konusuna yönelik hazırladıkları rapora sert tepki göstererek "sizden rapor vermenizi değil, çözüm istiyoruz" dedi.

Yavuz Erkmen TTK raporuna sert tepki gösterdi: "Çözüm istiyoruz!"

İYİ Parti Zonguldak Milletvekili A.Adayı Yavuz Erkmen, MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Murat Kotra’nın TTK konusuna yönelik hazırladıkları rapora ilişkin tepki gösterdi. Erkmen, “Sizden rapor vermenizi, algı yapmanızı değil, sorunu çözdük açıklamasınızı bekliyoruz. Kaçıncı rapor verme, bırakın artık bu işleri’ şeklinde çağrıda bulundu. 

Milletvekili A.Adayı Yavuz Erkmen’in paylaşımı şöyle; “Zonguldak yerel basınında Murat Kotra arkadaşımızın gerek TTK gerek maden üretimi yapan arkadaşlar ile görüştüğü ve hazırlanan raporları partisinin genel başkanına verdiği yönünde haberler çıktı. Zonguldak artık rapor verme devrini bitirmiştir biz rapor değil sonuç istiyoruz. Zonguldak artık bu raporlardan bıktım. Geçtiğimiz 12 Ocak tarihinde de yine yerel basını çıkan bir habere göre bir rapor hazırlanmıştı ama sonuç aradan bir ay geçmesine rağmen yine olmadı. Sonuç itibari de Zonguldak sonuç istiyor. Sonucu nedir, Türkiye Taşkömürü Kurumu’n daki açıkların giderilmesi ve işçi alınmasıdır. Ve özel maden işi yapan arkadaşlarımızın sorunlarının giderilmesidir. Somut olarak sonuç budur. Biz MHP ve AK Partinin milletvekillerinin karşımıza çıkıp beyanat verdik sorunlar çözüldü demelerini rapor verdik demelerini ve somut olarak bunları insanların önüne getirmelerini istemiyoruz. Çünkü bir taraftan bakıldığında Türk ekonomisine katkı veren ve arama kurtarma yönünde depremde büyük rol oynayan madenci kardeşlerimiz Türkiye halkının haklı olarak takdirini kazandı.Türkiye ekonomisine katkı veren ve Zonguldak’ın gururu olan madencilerin sorunlarının çözülmesi ve maden üretimi en iyisi beri yapılmalı sorunlarının arındırılmış bir şekilde Zonguldak önüne bakmalıdır. Bizim arkadaşlardan beklentimiz budur. Somut olarak çözüm istiyoruz rapor değil.”

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2023, 14:07
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266