Yazı Atölyesi etkinliği sonra erdi

Yazı Atölyesi etkinliği sonra erdi

Ereğli 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi(Proje Okulu) Zonguldak'ta bu alanda ilk olan bir etkinliğe imza attı. 
Şair ve yazar Mehmet Şeker, şair ve yazar Doç. Dr. Bahtiyar Aslan ve ülkemizin önemli portre ve deneme yazarı Fahri Tuna'nın eğitici olarak katıldığı iki gün süren yazı atölyelerinde değişik okullardan kırkın üzerinde öğrenciye yazarlık dersleri verildi.

Etkinliğin belge töreni ve kapanış programı okulun konferans salonunda yapıldı. Törene Memur-Sen il temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen şube başkanı Kamuran Aşkar, okul müdürleri, öğrenci ve veliler ve misafirler katıldı. 
Törende eğitmenlere plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Programda bir konuşma yapan Aşkar, ülkemizin kültür ve sanat alanında önemli hamlelere ihtiyaci olduğunu belirterek Zomguldak'ta ilk olan bu faaliyeti çok önemsediklerini ifade etti.

Etkinliğe katılan öğrenciler arasından büyük şair ve yazarlar çikacağına olan inancını belirten Kamuran Aşkar, okul idaresini ve emek verenleri tebrik etti. Kamuran Aşkar ağustos ayında emekli olacak olan okul müdürü Hüseyin Uysal'a da fincan takımı hediye etti.
(Haber-Ercan Demir)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner303

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner319

banner314