ZBEÜ'DE ETKİNLİKLER BAŞLIYOR

ZBEÜ'DE ETKİNLİKLER BAŞLIYOR

Bülent Ecevit Üniversitesi geçtiğimiz aylarda kurulan ‘Kongre ve Organizasyon Koordinatörlüğü’ ilk toplantısını bugün Senato Salonunda gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer başkanlığında düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Kongre ve Organizasyon Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Soner Sözler ve birim üyeleri katıldı.

Koordinatörlük uygulama yönetmeliğini görüşmek üzere düzenlenen toplantıda konuşan Rektör Özölçer, yükseköğretim kurumlarının eğitim öğretim faaliyetleri yanında bilimsel etkinlik ve topluma hizmet çalışmaları gibi sorumluluklar da taşıdığını hatırlattı. Bu sorumluluğa uygun şekilde Üniversitede söz konusu etkinlik ve organizasyonların sayısının arttırılmasını isteyen Özölçer,  bu faaliyetlerin Üniversiteyi gerek bilimsel dünyayla gerekse toplumla daha fazla bütünleştireceğini dile getirdi.

8 Nisan 2022 tarihinde göreve atanan Rektör Özölçer, her birimden bir eğitim öğretim döneminde en az üç etkinlik gerçekleştirmesini beklediğini duyurmuştu. Bu konuda hassasiyet gösterdiğini vurgulayan Rektör Özölçe, koordinatörlük birimi üyelerinden 2023 yılının etkinlik ve organizasyon planlamalarına şimdiden başlamasını istedi.

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2023, 14:15
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266