ÖZEL HABER

Türkiye Taş kömürleri Kurumu'na 2000 üretim işçisi alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TTK'ya 2000 işçi alınacağı yönünde açıklamasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı  tarafından şartname hazırlandı ve bu şartname resmi gazetede yayınlandı. TTK'ya alınacak işçi sayısı, statüsü ve şartlarının yayınlandığı resmi gazeteye göre müracaatlar 25 Eylül'den itibaren kayıtlar başlayacak.
ŞARTLARI TUTAN HERKES KURAYA GİREBİLECEK
Resmi Gazete'de yayınlanan şartnameye göre sadece Nüfus kaydı aranacak ve Türkiye'nin 81 ilinden isteyen herkes nüfüs kaydını Zonguldak'a aldırarak TTK'ya başvuru yapıp kuraya girebilecek. 
ZONGULDAK NÜFÜS MÜDÜRLÜĞÜ'DEN YENİ ADIM'A AÇIKLAMA
TTK'ya alınacak 2000 işçi açıklamasının ardından Türkiye'nin dört bir tarafından işsizlerin Zonguldak Nüfus İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak nüfus kayıtlarını aldırdıkları öğrenildi. 
Zonguldak Nüfus İl Müdürlüğü'nden alınan resmi bilgiye göre son bir ay içerisinde en çok nüfus kaydını alan 10 il şöyle;
SON 1 AYDA EN ÇOK ZONGULDAK'A KAYIT YAPTIRAN 10 İL
Adres değişikliği ile ilgili il dışındaki beyanların çoğunluk İstanbul Bursa Kocaeli Tekirdağ, Edirne, Bolu Bartın Karabük Manisa ve Ankara illeri olarak göze çarptı. 
 

Kaynak: Ender Yüksel