Zonguldak’ta yatırım yapmayı planlayan teknoloji girişimcileriyle İstanbul’da gerçekleşen toplantı ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak İl Özel İdaresi , Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası,  Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ve Zonguldak Teknopark A.Ş nin yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla Ataşehir Belediyesi Inovata Girişimcilik ve Kuluçka Merkezinde gerçekleşti. 
The new horizon Zonguldak Toplantısıyla İstanbul’daki 70 girişimciye ilimiz, üniversitemiz ve teknoparkımız hakkında bilgi verildi. 
Toplantıda açılış konuşması yapan ZBEÜ Rektörü Prof.Dr.İsmail Hakkı Özölçer, üniversitenin tarihinden, Filyos projesinden bahsetti.
Toplantıda ilk sunumu ZTSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir yaptı. İlimizde gerçekleşen projelere ve planlanan projelere ilişkin bilgilendirme yaptığı sunumda Zonguldak’ın potansiyel avantajları  hakkında bilgi verdi. Teknopark genel md. Doç dr ferdi kesikoğlu Zonguldak Teknopark ekosistemi ve ZBEÜ ne ilişkin bilgilendirme sunumu yaptı. Organizasyonu düzenleyen ve Zonguldak’ın tanıtımı için çalışmalar yürüten Rasim Cin söz aldı. Her bir katılımcı hakkında bilgi veren Rasim Cin Zonguldak’ın özellikle teknoloji ve lojistik gelişimi için çok uygun bir yer olduğunu vurguladı. Katılımcılar, TR genelinde ilk defa bir il için yatırım olanaklarına ilişkin bir toplantıya katıldıklarını ve bunu çok faydalı bulduklarını belirtti. Zonguldak için özellikle sağlık ve yeşil dönüşüm alanlarında yapılabilecek çalışmalara ilişkin katılımcılar fikirlerini ifade etti.
Başkan Demir ; " Bu verimli Toplantımızı organize eden Rasim bey başta olmak üzere, ZBEÜ Rektörü Prof.Dr.İsmail Hakkı Özölçer ile toplantıya katılım sağlayan ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilci ve yöneticilerine, Özel Sektör temsilcilerine teşekkür ederim " dedi.

Kaynak: Haber Merkezi