Zonguldak'ta geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü hastanede kalbinin durması üzerine 23 Şubat 2021 tarihinde
hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Ferdi Akıllı, vefatının 3. yılında mezarı başında anıldı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) ve Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) tarafından mezarı başında anma programı düzenlendi.
Anma programına:  ZGC Başkanı Derya Akbıyık, KGD Başkanı Mustafa Emen, gazeteciler, Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Yücel Velioğlu ile merhum Ferdi Akıllı'nın annesi Nazmiye Akıllı ve yakınları katıldı.

Din görevlisi tarafından kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Yücel Velioğlu, "Yıllarca beraber çalıştık ajansta. Birlikte görev yaptık.  İş ahlakı olan, gece gündüz demeden haber peşinde koşan ıbir arkadaşımızdı.  bugün aramızdan ayrılışının üçüncü yılı.  ertesi yıl babası Cevat amca da vefat etti. Tekrar yad ediyoruz. Ferdi Akıllı'yı biz yine her sene anmaya devam edeceğiz. Tekrar ben ailesine baş sağlığı diliyorum. 
' dedi.

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Başkanı Mustafa Emen, "Ferdi kardeşimizin   dualarla yad ediyoruz Allah rahmet eylesin. Geri kalanlara tekrar sabırlar ihsan eylesin. Bir gazeteciler olarak her sene inşallah elimizden geldiği kadar bütün arkadaşlarımızın bu tür organizasyonda yer almak istiyoruz. Ben bu arada şunuda söylemek istiyorum. Geçmişten burada görev yapıp da bugüne kadar  rahmetli olan Değerli gazeteci meslektaşlarımıza da isimlerini saymak istemiyorum. Hepsi de biliyoruz. Hepsini rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin. Hepimiz bir gün gelecek buraya gireceğiz. Önemli olan burada güzel bir izlenim bırakmak.  rahmetle anılmak. geride kalan görev yapan tüm arkadaşlarımıza da sağlıklı, uzun ömürler ve başarılı görevler diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin" dedi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık, "Bugün 3 yıl oldu. Daha dün gibi. Bugün de üçüncü ölüm yıldönümününde anıyoruz. Gerçekten Ferdi Akıllı önemli bir gazeteciydi. Değerli bir gazeteciydi.  Gerçekten bizlere önemli miraslar bıraktı. Habercilik adına yaptığı çalışmalarını arşiv olarak hatırlıyoruz. Bugün de onu anıyoruz. Biz hakkımızı ona helal ediyoruz ve unutmayacağız, unutturmayacağız.  meslektaşlarımızın bizleri tekrar başsağlığı diyoruz. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine de aynı temelleri diliyorum. Eee sizlere geldiğiniz için teşekkür ederim." dedi.

Muhabir: Ercan Demir