Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, Diorama Sanatçısı Melih Şentürk’ün Diorama sergisine 4-14 Ocak 2024 tarihleri arasında ev sahipliği yapacak. Sergi açılışı 4 Ocak Perşembe günü saat:18.30’da.
Diorama Sanatçısı Melih Şentürk, distopik evrenin köhne yapılarını eserlerine yansıttığından bahsederek; “Gelecek yüz yıllar içerisinde oluşmuş distopik bir evrenin köhne yapılarını diorama sanatı ile birleştirmeye çalışıyorum. Bunlar; insanoğlunun doğanın dengesini bozacak kadar ona zarar vermesi hatta sömürmesi sonucu ortaya çıkan belki yıkımlar, belki salgın hastalıklar nedeni ile çok az sayıda hayatta kalabilmeyi başarmış bir grup insanın yaşamını sürdürebilmesi için çevresindeki her türlü imkanları, hurdaları kullanarak inşa ettikleri barınaklar diyebiliriz.
Aslında kötü gibi görünen bu dünya bana göre bambaşka yeni güzel bir başlangıç. 
Hayatta kalan insanların uyanışı, bir tek küçük ağacın bile ne kadar kıymetli olduğunu, bir bardak temiz suyun nasıl değerli olduğunu, karnını doyurabilmenin daha önce ne kadar sıradan fakat şimdi bir tane meyvenin bile bir madenden  daha değerli olduğunu anladığı, uyanışla dolu bir dünyayı anlatmaya çalışıyorum.” dedi.

Kaynak: Ercan Demir