Kanlı Para isimli oyun, okullarda giderek yaygınlaşıyor. Zonguldak'ta okul müdürleri ve öğretmenler çocukların ellerini yara içerisinde bırakan, bulaşıcı hastalıklara ve elde çatlamaya neden olabilen oyunla ilgili aileleri uyarıyor. 
ZONGULDAK'TA MÜDÜRLER VE ÖĞRETMENLER ALARMDA
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Zonguldak'ta da yaygınlaşan Kanlı Para isimli oyun çocuklar üzerinde büyük tehlike yaratıyor. Zonguldak'ta birçok okulda müdürler ve öğretmenler konu hakkında alarma geçerken sınıflarda sık sık denetim yaparak Kanlı Para oyununun önüne geçmeye çalışıyorlar.
Okullarda kesinlikle yasaklanan Kanlı Para isimli oyunu oynayanlar tespit edildiğinde ailelerini okula davet ederek birebir görüşme sağlıyorlar. Okul müdürleri ve öğretmenler ailelere gönderdikleri mesajlarla çocuklarını uyarmaları konusunda duyuru yapıyor. 

SOSYAL MEDYA KANALI İLE YAYGINLAŞTI
Sosyal medyada başlayan ve giderek okullarda da yaygınlaşan kanlı para isimli oyun, çocukların ellerinde çeşitli hasarlara neden oluyor. Sosyal paylaşım sitesinde yayılan akımda cezalandırma sistemi rakibin eline zarar verip kanatmayı amaçlıyor.

OKULLARDA YASAKLANDI
Akımın hızla yayılması üzerine durumun farkedildiği okullarda yasak kararı geldi. Ancak birçok öğrenci yasak olmasına rağmen bu oyunu gizli gizli oynamaya devam ediyor.

KANAMADAN CEZA BİTİRİLMİYOR
Oyun madeni paranın havaya atılmasıyla başlıyor. Elin ters tarafıyla tutulan para, parmakların arasına alarak sıkıştırılıyor. Para sabit tutulduktan sonra "kanlı para" denilerek 3 kere sert bir şekilde masaya vuruluyor. Masaya vurma esnasında para düşerse ceza sistemi devreye giriyor. 
Ceza ise şöyle: El yumruk yapılarak masaya dik şekilde koyuluyor ve karşı taraf parayı hızla eklem yerlerine fırlatıyor. Paranın geliş şiddetine göre elde kızarmalar, kanamalar yaşanıyor. Sosyal medyada oyunun taktikleri yayılırken bazı öğrenciler oyunun daha da kanlı olması için madeni paraların etrafına bıçakla kesikler oluşturuyor. Eklem bölgeleri kanamadan ceza bitmiyor.
Uzmanlar söz konusu oyun nedeniyle çocukların ellerindeki eklemlerin ciddi ölçüde zarar görebileceğine dikkat çekiyor.

Kaynak: Ender Yüksel