Zonguldak Belediyesi tarafından Zonguldak kitap günleri açıldı. Demirpark AVM'de açılan kitap günleri 29 Kasım'a kadar açık kalacak.
Kitap günlerinde 50 yayınevinden 20 bini aşkın kitap bulunuyor.

Kitap günleri açılış törenine Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Demirpark Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Elif Demir ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

Açılış türünde konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "Burada 20-29 Kasım defa ilk kez yapacağımız Zonguldak kitap günlerinin açılışını yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun inşallah" dedi.

Açılış sonrası Demirpark Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Elif Demir, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a çiçek takdim etti.

Açılış kurdelesinin kesildikten sonra Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim olan ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan tüm standları tek tek ziyaret etti.

Kitap günleri ise ilk günden yoğun ilgi gördü.
Kitap günlerini ziyaret eden vatandaşlar ise Zonguldak'ta böyle bir organizasyon düzenlemekten dolayı memnun olduklarını ifade ettiler.

29 Kasım'a kadar devam edecek olan kitap günleri kapsamında yazarlar okurlarıyla buluşacaklar imza günü düzenleyecekler.

Diğer yandan kitap günleri kapsamında ki söyleşiler ise Engelsiz Yaşam Merkezinde yapılacak.

Kaynak: Ercan Demir