Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk "Cumhur İttifakı'nda çatlak var " iddialarına yanıt verdi.

Cumhur ittifakı'nda çatlak var söylentilerinin doğruyu yansıtmadığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Öztürk gazetecilere şu şekilde açıklama yaptı;


SELİM ALAN AÇIK ARA SEÇİMLERİ KAZANACAK VE YANINDAYIZ

"Bu tür söylentiler olsa da bizim liderimizin emriyle Cumhur İttifakı'nda şu anda Zonguldak'ta birlik beraberliğimiz had safhada devam etmektedir. Tabii bu süreçte bazı kırılmalar, dökülmeler olabilir. Dolayısıyla seçime giriyoruz.  Bunu belli başka bir şeylere bağlanmamak lazım. Liderimizin emrinde onun işaret ettiği kadar ittifakımızın yanındayız. Selim Alan Başkanımızın yanındayız. Onu açık ara çıkarma hedefindeyiz. 

"YENİCE'DE CENAZEYE KATILACAĞINDAN SELİM ALAN'IN LANSMANINDA OLAMAYACAĞIM"

MHP Çatalağzı Belediye Başkan Yardımcısı Cemal tükenmez'in Yenice'deki cenaze programına katılacağını ve dolayısıyla lansmanda olamayacağını belirten İl Başkanı Mustafa Öztürk şunları söyledi;

"Bugün lansman var. Tabii bütün teşkilatımızla katılacağız.Ancak Çatalağzı Belde Başkan yardımcımız Cemal Tükrnmez dün vefat etti. Ben onun cenazesine katılmakla yükümlüyüm, mükellefim. Çünkü bir il başkanı olarak Çatalağzı'nda ve Yenice'de defininde bulunmam gerekiyor. Bu sebeple ben orada olacağım. Ama ilçe başkanımız, MYK il yöneticilerimiz ve ilçe yöneticilerimiz tabii ki deplasmanda olacaklar. Burada bizim amacımız Cumhur İttifakı'nı Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi en iyi en güzel yerlere getirmektir.

"ZONGULDAK'IN BİR DÖNEM DAHA CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYESİ'NE İHTİYACI VAR"

Zonguldak'ın bir defa daha Cumhur İttifakı Belediyesi'ne ihtiyacı olduğunu ifade eden il başkanı Öztürk sözlerine şu şekilde devam etti:
"Çünkü Zonguldak'ın bir dönem Cumhur İttifakı Belediyesi'ne ihtiyacı var.  31 Mart'tan sonrası pek sıkıntılı olacak gibi görüyoruz. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Birliğimiz daim olsun. Sağdan soldan gelenlere itibar etmiyoruz. Biz Yolumuza, liderimizin emrine bakıyoruz."

"MERKEZ, HARİÇ 17 BELDE 7 İLÇEDE ADAYLARIMIZLA YARIŞIYORUZ"

MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, "Şu anda ilimiz genelinde Merkez hariç 24 belediyede, 7 ilçe 17 beldede yarış halindeyiz. Burada da iddialı isimlerimiz var iddialı isimlerimiz üzerinde yoğunlaşıyoruz. Ve bunlardan 4-5 belediyeyi alma  hedefindeyiz. Allah yolumuzda bizi muzaffer eylesin diyoruz."

Muhabir: Ercan Demir