Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekili Eylem Ertuğrul Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Zonguldak'ta ki yardım Kömürü skandalı ile ilgili konuştu.
Meclis sırasından söz olarak konuşma yapan milletvekili Eylem Ertuğrul, şunları söyledi:

"Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 

Zonguldak'ta yardım kömürü skandalları yaşanıyor. 

En son, yaklaşık bir ay önce Meclis kürsüsüne vatandaşın kapısına "kömür" diye dağıttığınız taşlarla çıktık; "Görmeyeniniz varsa görsün." diye anlattık, bu konuda soru önergesi verdik, araştırma önergesi verdik. Sonra, yerinde yapılan incelemenin ardından 70 haneye tekrar kömür verildi, diğerlerine de "Resmî başvuru yapsınlar." denildi. Kömür verilen haneler belli değil miydi? Siz vatandaşa "Bugün git, yarın gel." derken ne mi oldu? Vatandaş, Zonguldak Çınartepe Mahallesi'nde kapısına "kömür" diye bırakılan yardımı size güvendi ve ısınmak için yaktı; taşlar sobada patladı, yangın çıktı, 2 ev kullanılamaz hâle geldi. "Bu yanlışı düzeltin, vatandaşa gerçek bir yardım yapın." dedik, siz dediniz ki: "Başvuru yapsınlar." 
Devletin elinin her vatandaşın üzerinde olması gerekirken vatandaş sizin yardımlarınız yüzünden canından oluyordu.Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum" 

Kaynak: Haber Merkezi