2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde aday mısınız sorusunu cevaplayan koz ve belediye başkanı Ali Bektaş, "Tabiki adayım" ifadesini kullandı

Ada olmayı isteyenlerin de çok iyi düşünmesi gerektiğini belediyeye imkanlarının çok kısıtlı olduğunu belirten Ali Bektaş şunları söyledi;

" Yeniden adayım, aday çıkacak herkese başarılar diliyorum. Sandıkta her şey olabilir. Milletin iradesine ipotek koyarak illaki ben seçilem demek yanlış olur. Yeniden başkan seçilirsem dördüncü dönemim olacak.
Ben göreve beşer yıl ara ile geldiğim için Bir türlü kurumsallaşamıyoruz. Tam gazla gidiyoruz, ara veriyoruz ve toparlayamıyoruz.
Gidiyoruz, geliyoruz Ali Bektaş toparlasın diye bakıyorlar. Ben istiyorum ki iki dönem üst üste yapayım kurumsal bir yapı oluşsun. Yoksa bu görev balıklama atlanacak bir görev değil. Talep edenlerin bu işi çok iyi düşünmesi lazım. Başkan olacağım diyorsun ama bunun altındaki işler uğraştırıyor. Olmayan paranın programını yapıyorsunuz belediyede. Belediye Başkanlığı makamları hava atma yerleri değil. Görev ve hizmet yapma yerleri” 
(HABER-ERCAN DEMİR)