Zonguldak'ta dolmuş ve halk otobüsü ücretlerine yapılan zamların ardından vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Zonguldak Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu bugün Gazipaşa Caddesi'nde zamların geri alınması için imza kampanyası başlattı. 
ZAMLAR GERİ ALINSIN
Zonguldak Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu'nun açıklaması şöyle:
"Taşıma ücretlerine Halk Otobüslerinde 9 TL’den 16 TL’ye, Dolmuş ücretlerinin 10 TL’den 17 TL’ye çıkarılmıştır. Belediye Meclis toplantısında muhalefetin şerhine karşın AKP-MHP bloğunun oylarıyla kabul edilmiş. Bu karar halkın temsilcilerinin olmadığı bir komisyon tarafından ortaklaştırılarak yürürlüğe konulmuştur. Bu zamlardan etkilenen halkın feryadını duymayan ve zamlara sessiz kalan şehrin yetkililerinin  zamlara onay verdiklerini düşünüyoruz. 
 Ülke yangın yeri olmuştur. Her gün yağmur gibi zamlar yapılmaktadır.  Ücretler açıklanan enflasyonun çok altında kalmıştır. Alım gücü sürekli azalmakta halkın büyük bölümü yoksulluk ve açlığa mahkum edilmektedir. Türkiye yüzyılı söylemleriyle iktidarını tazeleyen Saray   ve Tek adam ekonominin bedelini halka ödetmektedir.  Türkiye yüzyılı değil halkın bedel ödeme yüzyılı.
TÜİK’in yıllık enflasyonu % 58 iken, akaryakıta yapılan zamlar yıllık % 50 iken Zonguldak belediyesinin 6 aylık taşıma ücret zammının % 70, yıllık % 140 olması çok manidardır. Belediye Başkanı sayın Selim Alan  merkezi iktidardan daha zamcı olduğunu mu ispat etmektedir. Sayın Alan sosyal belediyecilikten anladığınız bu mudur.  Siz de Belediyeyi Ticari şirket gibi mi yönetiyorsunuz. Belediye babanızın çiftliği midir.  Belediyenin gayri menkullerini satmak, hizmetlere zam yapma sosyal belediyeciliğin neresine yazar. 
SAT SAT SAT, ZAM ZAM ZAM, NEREYE KADAR SAYIN ALAN
PARAN VARSA DOLMUŞA, PARAN YOKSA DAYAN YOKUŞA

Bu zamları kabul etmiyoruz. Bugün halkın iradesini ve tepkisini açığa çıkartmak için imza kampanyası başlatıyoruz. Kampanyamız 25 Eylül’e kadar devam edecek. Topladığımız imzaları 25 Eylül’de Belediye Başkanına ve Zonguldak Valisine ileteceğiz. Talebimiz net ve açıktır. Yapılan zamların derhal geri alınmasını istiyoruz. "
(Haber:Ender Yüksel)