İl Başkanı Burak Erol AK Partili ve Cumhuriyet Halk Partili Belediye yönetimlerini sert sözlerle eleştirdi.
Zonguldak'ın "milli görüş belediyeciliği" ile tanışması gerektiğini ifade eden Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol şunları kaydetti:

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, AK Partili ve Cumhuriyet Halk Partiili belediyelerin hizmetlerini eleştirwrek şunları söyledi.
"Biz Saadet Partisi olarak Zonguldak Belediyesi'nin tüm sorunlarını çözmeye talibiz. Ve Milli Görüş belediyeciliğin Zonguldak'ta Zonguldak'ın tanışması gerekiyor. Zonguldak vilayetinin milli görüş belediyeciliğiyle tanışması gerekiyor. Burada büyük bir sıkıntı var. Bartın'dan, Çaycuma'dan, Ereğli, Devrek'ten vatandaşlarımız Zonguldak ilinin merkezine gelmek istemiyor.4  senelik AK Parti yönetimi bununla ilgili doğru, düzgün, somut adımlar atmadı. Bu konuda eksiklikler var

"LAVUAR ALANI PROJESİ BİR AN ÖNCE YAPILSIN, ALTINA DA 2.500 ARAÇLIK OTOPARK YAPILSIN"

Fevkani Köprüsü'nün yıkılmasına taraftarım derken raporlar olduğu söyleniyor. Bununla ilgili deprem olabilir Herhangi bir sel felaketi olabilir. Zaten temelleri zayıflamış gözle muayene yaptığınızda sıkıntı görülüyor. Devletin raporları varsa bunun üzerinde yok yıkılmasın. Nostalji yapacağız diye bir şey yok. Aynı şekilde  lavuar lanında iki üç tane ortada bir kule var tarihi eser diye. Bu nasıl bir tarihi esermiş? Onu da anlamış değilim. Lavuar alanı projesinin de hızlı bir şekilde hayata geçirilsin. Altına en az 2-2500 adetlik araç otopark alanı oluşturması lazım. Yani lavuar alanının üzerini güzelce vatandaşımıza açmamız lazım. Oralarda güzel yaşam alanları oluşturmamız lazım. Altına daotopark inşa etmemiz lazım. Devlet bu maliyetlerden kaçamaz. Yani  67 plakasına sahip olan Zonguldak ilinin bu maliyetlerden ve devletin bu maliyetlerden kaçması mümkün değil. 

"ELMAS PARK VE SAHİL DÜZENLEMESİ BELEDİYENİN DEĞİL DEVLETİN YATIRIMI"

Bakınız Elmas Park ve Sahil preojesi belediyenin değil devletin yatırımlarıdır.

Şu anda AK Parti yönetimi ve   Zonguldak Belediye başkanlığı ne yapıyor.

Billboardlarına bakıyorum. Caminin fotoğrafı var. Caminin fotoğrafını ve kendisi. Öncesi sonrası böyle olmaz. Camiyi toki yaptı. Camiyi orada o vatandaşın katkılarıyla yapıldı. TOKİ'nin katkılarıyla yapıldı. Bu belediyenin kendi bir projesi değil. Buu belediyenin kurumsal bir yatırımı değildir. O nedenle belediye başkanlığının yatırımlarını ve şu andaki yönetimini ve geleceğe dair projeksiyonunu hiç sağlıklı ve vatandaş açısından da  uygulanabilir bulmuyoruz yani. 

Tabii yani mesela Kozlu'da da aynı şey var. Kozlu'da Kozlu Belediye Başkanı da 4 seme yaptı.  Zonguldak Belediye Başkanı da 4 sene yattı Kilim de keza öyle. Yattılar, yattılar, yattılar, çay kahve içelim. Makamlar da vakit geçirdiler. Şimdi kaldırımları mevcut kaldırımdan söküp yeniden yapıyorlar.
Kozlu Belediyesi kaldırımı mavi'ye boyamış. Bir kere yaya kaldırımları maviyle boyanmaz. Bisiklet yolları, maviyle boyanır. Bak. Bu da ne yapıyor? İşte son 6 ay seçime yakın zamanda belediye ve AK Parti'deki belediye Anlayışı bu. Seçime yakın 3 ay kala, 6 ay kala kaldırım değiştirelim. İşte kavşak düzenlemesi yapalım. Park bahçe düzenlemesi yapalım. Mahallelere asfalt dökelim. Vatandaşımız bunu görsün, unutmasın. Seçime kadar görürse çünkü unutuyor.  Zonguldak merkezlerindeTOKİ'nin yapmış olduğu cami hariç doğru düzgün şeyler yapılmadı.Zonhuldak'ın viddi dokunuşlara cerrahi müdahalelere ve operasyonlara ihtiyaç var Kozlu ve Kilimli'de ha keza öyle. 

"SADECE AK PARTİLİ DEĞİL CHP'Lİ BELEDİYELER DE İYİ YÖNETEMİYOR"

Sadece AK Parti'li belediyeler değil Cumhuriyet Halk Partisi'nin yönetmiş olduğu belediyelerde de problem var. . Zonguldak'ta tüm belediyecilik anlayışında baktığınız zaman Çaycuma bir tık öne geçiyor. Diğer belediyeler ilçe belediyelerinden bir tık önde diyoruz. Orada da eksiklikler var. Ama baktığınız zaman çoğu belediyede gerçekten 4 senenin belediye başkanları tarafından makamlarında çay içerek kahve içerek efendime söyleyeyim eee politik yaklaşımlar yaparak milleti oyaladıklarını  gözlemlemekteyiz. 

ZONGULDAK ÇÖP ÇAMUR ÇUKUR DAN GEÇİLMİYOR
Ve Zonguldaklı vatandaşlarımız da bunu ciddi manada kendi gözlemleriyle gözlemliyorlar. Aynı zamanda da yaşıyorlar. Çıkın söyle sokaklara. Çöp çamur çukur. Her taraf toz. Şimdi bu sıcakta gezin. Bir yürüyün ki Gazipaşa'dan öbür tarafa doğru acılı tarafına doğru. Geçemezsiniz oralardan. Tozdan hep toz yutarsınız. Mikrop kapma riskiniz de çok yüksek yani."

(Haber: Ercan Demir)