Zonguldak'ta Devlet Demir Yolları ve Zonguldak Belediyesinin Orta Kapuz ve Tersane plajları için yürüttüğü üst geçit çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. 
Kapuz Plajının yanı sıra Zonguldak'ın en çok tercih edilen Tersane ve Orta Kapuz plajları üst geçit çalışmaları nedeniyle bugünden itibaren geçici olarak kapatıldı.
Vatandaşların çok daha rahat şerkilde plajlara ulaşabilmeleri adına yapımına başlayan 2 tane üst geçit için yapılan ihalenin ardından hız kazanan çalışmaların kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.
Kalabalık bir ekibin yeraldığı çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yapılacak 2 üst geçit Orta Kapuz ve Tersane plajlarının kullanımını daha da artıracak, büyük ilgi görecek.
VATANDAŞIN ÖZELLEŞTİRME KORKUSU VAR
Bazı vatandaşlar yapılacak üst geçit çalışmalarının ardından Orta Kapuz ve Tersane plajlarının özelleştirileceğine dair duyum aldıklarını belirtirken, bu konuda hiç bir yetkiliden özelleştirme ile ilgili açıklama yapılmadı.
Vatandaşlar eskiden olduğu gibi gelecekte de Orta Kapuz ve Tersane plajlarının halka açık ve ücretsiz olmasını talep ediyor.
(Haber: Ender Yüksel)