Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu 14 Mayıs 2023, ikinci turu ise 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilmişti. Seçimlerde CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı çatısı altında seçimlere girdi ve kaybetti.
Yerel seçimlerde ise özellikle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ittifak yapmayarak seçimlere tek başına gireceklerini her fırsatta dile getirdi.
CHP VE İYİ PARTİ VALİ ZİYARETİNDE İTTİFAK YAPTI!
10 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile tayini Siirt'ten Zonguldak'a çıkan Vali Osman Hacıbektaşoğlu'na yaklaşık 2,5 aydır sayısız ziyaret gerçekleştirildi.
CHP Merkez İlçe Başkanlığı ve İYİ Parti İl Başkanlığı ise bugün Vali Osman Hacıbektaşoğlu'nu makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Aradan geçen 2,5 aylık süreye rağmen CHP ve İYİ Parti'nin aynı gün peş peşe ziyaretleri ise "CHP ve İYİ Parti ziyarette de ittifak kurdu" esprilerinin yapılmasına neden oldu.
ZONGULDAK VALİLİĞİ ZİYARETLERİ PAYLAŞTI
Zonguldak Valiliği Özel Kalemi'nden CHP Merkez İlçe Başkanlığı ve İYİ Parti İl Başkanlıklarının ziyaretleri ile ilgili sosyal medyadan şu paylaşımları yaptı.
"İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gülay ile yönetim kurulu üyeleri, Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu’nu ziyaret ettiler, hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Valimiz Hacıbektaşoğlu ziyaretleri dolayısıyla kendilerine teşekkür etti, görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi."
“CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Valimiz Hacıbektaşoğlu nazik ziyaretleri dolayısıyla kendilerine teşekkür etti, görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi.”

Kaynak: Ender Yüksel