ZTSO Başkanı Metin Demir TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliğine, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcılığına ve TOBB Yönetim Kuruluna birinci sıradan yedek üyeliğe seçildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına yeniden M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun seçildiği TOBB 79. Genel Kurulu  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde yapıldı.

Oda ve Borsaların genel kurul delegelerinin, meclis başkanlarının ve genel sekreterlerinin iştirak ettiği TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki gerçekleştirilen 79. Genel Kurul'da yapılan seçimde Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliğine, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcılığına ve TOBB Yönetim Kuruluna birinci sıradan yedek üyeliğe seçildi.

TOBB 79. Genel Kurulu'nun, ülkemize ve iş dünyasına hayırlı olması temennisinde bulunan Demir;
"365 Oda/Borsa Başkanımız ve delegelerimizin oyları ile TOBB organ seçimlerini tamamladık. Başkanımız M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun teveccühü ve Oda/Borsa Başkanlarımızın ve Delegelerimizin desteği ile TOBB Organlarında etkin görevler aldık. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Büyük bir aile olarak yeni bir ruhla, yeni bir heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Yeniden TOBB Başkanlığına seçilen M. Rıfat Hisarcıklıoğlu Başkanımız liderliğinde Yönetim Kurulumuz, Komisyonlarımız, Konseylerimiz ve Kurullarımız ile birlikte ülkemize ve iş dünyamıza hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Genel kurulumuzun ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere seçilen tüm organ üyelerini tebrik ediyorum’’ dedi.
(Haber Merkezi)