AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız, "Doğal afet üzerinden siyaset yapmak insanın kalitesini gösterir" diyerek isim vermeden mevkidaşı CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu'na cevap verdi.
Bilindiği üzere CHP Merkez İlçe Başkanı Zaimmoğlu, fırtınadan dolayı zarar göran sahil parkta basın açıklaması yaparak Belediyeyi ve Toki'yi eleştirmiş ve 40 milyon lira heba oldu iddiasında bulunmuştu.
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız yaşanan sel ve fırtına felaketi sonrasında açıklamalarda bulundu. 

"BU TÜR AFETLERDEN SİYASİ RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞANLARI DİKKATE ALMADAN  BİRLİKTELİK İÇİNDE ÇALIŞMALARIMIZI GAYRET İLE SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

‘’Bütün ilçelerimiz olmak üzere, en fazla etkilenen ilçemiz Ereğli oldu.  Ne yazık ki afetten etkilendik,  can kayıplarımız da oldu. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız için tekrar baş sağlığı diliyorum. Rabbim bir daha bizlere böyle afetler yaşatmasın İnşaAllah. Dün belediye başkanımız ile gün boyu beraberdik Ereğli Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık‘yı arayıp geçmiş olsun dileklerini iletti. Yapabileceği bir şey olursa 7/24 telefonun açık olduğunu ifade etti. Milletvekilimiz Sayın Deniz Yavuzyılmaz da Belediye Başkanımızı arayarak geçmiş olsun dileklerini ileterek desteğe ihtiyaç olduğu anda hazır olduklarını söyledi.  Siyasi nezaket ve memleket için bir arada olabilmek bunu gerektirir. 
Ancak bu duygu ve düşüncelerle, bu samimiyetle Zonguldak’ımıza hizmet edeceğimiz kanaatindeyiz. Siyaset yaparken de bu samimiyetten bu duygulardan uzaklaşmamaya gayret gösteriyoruz. Lakin ilimizde bir siyasi parti temsilcisinin yaptığı  bütün açıklamalar bu sürece ve Zonguldak’ımıza fayda değil zarar vermektedir. 
Doğal afet üzerinden siyaset yapmak kişinin kalitesini gösterir ve kalite asla tesadüf değildir. Bu tür afetlerden siyasi rant elde etmeye çalışanları dikkate almadan bizler samimiyetle ve memleket için birliktelik içinde çalışmalarımızı gayret ile sürdürmeye devam edeceğiz"  dedi.
 

Kaynak: Ercan Demir