Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun Çarşamba günü akşamı dekoratif aydınlatma direklerinin yanacağını ve ilçenin ışıl ışıl olacağını söyledi.

Altun, Atatürk Caddesi boyunca Köprübaşı'ndan Kilimli Cumhuriyet meydanına kadar 71 adet dekoratif aydınlatma direğinin Çarşamba günü akşamı ilk ışıklarını yakacağını belirtti.

İlçeyi modern bir görünüme kavuşturmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Kilimli Belediye Başkan Kamil Altun şunları söyledi:

SÖZ VERMİŞTİM GÖREVE GELDİĞİMDE İLÇE'NİN HAVASI DEĞİŞECEK DİYE..

"Şehrimizi modern bir hale getirmek için, ilçemizi modern bir ilçe olması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Tabii ilk önce göreve geldiğimizden beri biliyorsunuz ki Altyapıya çok önem vermiştik. Atatürk Caddesi üzerinde tüm altyapı çalışmalarımızı tamamlamıştık. Daha sonra vatandaşa 2019'da yerel seçimlerden önce yine söz vermiştik. 30 yıl önce Kilimli'den ayrıldım. 30 yıl sonra tekrar Kilimli'ye geldim. Hiçbir şey değişmemiş. Her şey aynı, kaldırım taşı aynı, çöp kutusu aynı yerinde duruyor. Aydınlatmalar bile bir farklılık yok. Bir köy havası var denildi. Biz söz vermiştik kıymetli Kilimli hemşehrilerime. Göreve geldiğimizde bu şehrin havası değişecek, çehresi değişecek, modern bir ilçe olacak. Çok şükür ki kaldırım çalışmalarımızı yüzde 99 oranında tamamladık. Artık  dekoratif aydınlatmalarımıza sıra gelmişti. Her şehirde vardı.  Gittiğimiz her ilde görüyorduk. İlçede görüyorduk, beldede görüyorduk, neden bizim ilçemizde yok demiştik. Tüm Kilimlililer en iyisini hak ediyor. Her zaman söyledim. Kilimli hemşehrilerim en güzelini hak ediyor diye. Çok şükür. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na da bu dekoratif aydınlatmalarımızı tamamlamayı planlamıştık. Çarşamba günü akşama da  yakacağız. Çok daha aydınlık bir görüntüsü olacak şehrimizin. Çok daha modern bir görüntüsü olacak şehrimizin. Kilimli'mize tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum. 
Atatürk Caddesi boyunca Köprübaşı'ndan Kilimli Cumhuriyet meydanına kadar 71 adet dekoratif aydınlatma direği  şu anda montajlanılıyor. Çarşamba günü akşama da inşallah ilk ışıkları vereceğiz. 

Kaynak: Ercan Demir