Zonguldak Belediye Başkanı Dr Ömer Selim Alan, Fevkani Köprüsü'nün 2 aydan daha kısa sürede yıkılacağını söyledi.

Başkan Alan Fevkani Köprüsü'nün 2 aydan daha kısa bir sürede yıkılacağını belirterek şunları söyledi:

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞ OLSUN'A TEŞEKKÜR EDİYORUM

"Yıkım hızlı bir şekilde devam ediyor malum. İş İnşallah 2 aylık bir süre ön görmüştü firma. İnşallah 2 aydan kısa sürede bir an önce hem vatandaşlarımızın trafik yönünden rahatlaması için hem de ortadaki riskin kalkması için arkadaşlarımız geceli gündüzlü çalışıyorlar. Daha önce de sizlere söylemiştim. En önce Soğuksu, Acılık. Ayağını kaldırmak istiyoruz ki bir an önce orayı aynı şekilde yolu zemine indirerek trafiğin rahatlamasını istiyoruz. 
Dediğiniz gibi Gazipaşa ayağı olsun, diğer istasyon ayağı olsun sürekli çalışmalar devam ediyor. Gece gündüz vatandaşlarımıza gerçekten bu konuda bizlere çok destek oluyorlar. Sağuyulu davranıyorlar. Teşekkür ediyoruz. Emniyet güçlerimiz başta emniyet müdürümüz olmak üzere tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten sürecin başından beri özellikle trafikteki arkadaşlarımız hem bizleri hem vatandaşlarımıza bu noktada çok destek oluyorlar. İnşallah dediğim kimsenin burnu kanamadan, kimsenin kılına zarar gelmeden bu riskli yapıyı ortadan kaldırıp ondan sonra da daha yaşanabilir bir Zonguldak için Ayyıldız kavşağında yaptığımız gibi çeşitli peyzaj ve  kavşak düzenlemeleriyle beraber vatandaşımızın daha konforlu, daha rahat seyahat etmesini ve görüntü açısından da daha güzel bir Zonguldak'ımızı Herkes istediği gibi bizler de istiyoruz.

SAYIN VEKİL HİLE HURDA İŞLERİNİ ÇOK İYİ BİLİR!

CHP li Deniz Yavuzyılmaz'ın köprüden çıkan  hurdaları MKE'nin istediğini ve ihalenin iptali olabileceğini söylemine, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, cebinden  MKE'nin belediyeye yazdığı resmi cevabı okuyarak cevap verdi.

KİŞİ KENDİNDEN BİLİRMİŞ!

Başkan Alan, "Vallahi ne diyeyim bilmiyorum. Şöyle. Tabii kişi kendi Bilen bilir işi. Sayın vekil hile hurda işlerini bilir. Danışmanından sebep. Biz tabii ki bunu MKE'ye danıştık, ettik. Hatta bu sorunun gelebileceğini bildiğim için de yanıma da bu evrakı da aldım. Göstermek istiyorum sizlere. Değerli arkadaşlar. 5 Temmuz 2023'de MKE dedi ki bize (... bu itibarla bahse konu köprünün yıkılması işinin şirketimiz kanalı ile yapılamayacağı, yıkım işinin ve yıkım sonucunda çıkacak malzemelerin belediyemiz tarafından değerlendirilmesinin daha uygun olacağı değerlendirilmektedir. Bilgilerinizi gereğini arz ederiz"

BİLEN DE KONUŞUYOR BİLMEYEN DE KONUŞUYOR

Şimdi tabii bilen, bilmeyen, ilgili, yetkili, yetkisiz herkes konuşuyor köprü hakkında. Biz bugüne kadar olduğu gibi köprü meselesinde, yıkım ihalesinde de bunu tamamen kanuna uygun şekilde görüş aldık.iIhalemizi ona göre yaptık. Sadece vatandaşlarımızın aklını bulandırıp, süreci böyle, kaosa itmeye çalışan paylaşımların çok Tehlikeli. Çok yanlış olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

KÖPRÜ SAĞLAMDI DA NEDEN MUHARREM AKDEMİR ZAMANINDA KÖPRÜ GÜÇLENDİRMEYE İHALESİ AÇILDI O ZAMAN

Köprünün sağlam olduğu iddialarını da cevap veren Başkan Ömer Selim olan sözlerine şu şekilde devam etti:

'Şimdi bazıları çıkıyorlar gene aynı cenahtan. (E köprü sağlamdı) Ama o zaman şunu sormak gerekir. 2017 yılında o zamanın belediye başkanı Sayın Muharrem Akdemir hocamız bir güçlendirme ihalesine çıkmış. Biliyorsunuz değil mi? Madem köprü sağlamdı, niye güçlendirme ihalesi oldu. Başka bir şey söyleyeyim. 2014'de seçim beyannamesi açıklamış Muharrem hocamız. Ve seçimi  Seçim beyannamesinin içinde (Fevkani Köprüsü yıkılarak daha sağlıklı trafik sağılanacaktır.) diyor 
O yüzden de sağlam diyenlere o zaman şunu sormak lazım. 2017'de niye? Köprüyü güçlendirme ihalesi yapılmış. Sağlam bir köprü ihale yapılır mı? 
Köprü sağlam diyen arkadaşlarımıza bir göstermek istedik sadece. 

LAVUAR ALANI PROJESİ ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA BAŞLIYOR

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, lavuar alanı projesinde son durum nedir ?sorusuna, "ihale imzalandı arkadaşlarımız önümüzde ki hafta gelip çevirmeye başlayacaklar." diyerek cevap verdi.

SAAT KULESİ 29 EKİM AKŞAMI AÇILACAK

Başkan Ömer Selim Alan, Saat kulesi ile ilgili soruya, "Saat kulesinin montajına başlandı. Malumunuz, vatandaşlarımıza sormuştuk. Nasıl bir şey istiyorsunuz diye. Üç tane seçeneğimiz vardı. Sosyal medya hesaplarından anket yaptık. 29 Ekim'de de açılacağının müjdesini vermiştik. İnşallah Pazar akşamı Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlarken Zonguldak'ımız da saat kulesinin açılışını yaparak saat kulemize kavuşacağız." Şeklinde cevap verdi.

Kaynak: Ercan Demir