Elmas park'ta bulunan iş yerlerinin bölünme çalışmalarının devam ettiğini belirten Yavuz Yazıcı, önümüzdeki birkaç gün içerisinde iş yerlerinin paylaşımı yapılacağını söyledi.
Vali Osman Hacıbektaşoğlu'ndan Cuma günü randevu talep ettiklerinde belirten fevkani Köorüaltı Esnaf Derneği Başkanı Yavuz Yazıcı şunları söyledi:

DÜKKANLAR ALÇIPEN LE BÖLÜNMÜŞ RAF TUTAR MI BILEMİYORUZ
 
"Bugün Zonguldak Çevre Şehircilik Müdürlüğü ekipleriyle buluştuk.  Elmas Park'taki dükkanları inceledik. Zemine şaplar atılmış, orta bölmeler yapılmış, çerçeveler takılacak. Yalnız ama şimdi  biz mimar değiliz yani. Gittik baktık ortadan bölünmüş dükkanlar. Yani rafları alçı pen'e oturtma şansımız yok. Nasıl oturtacağız? Nasıl yaslayacağız? Çok merak ediyorum. Çünkü  alçı penlerin bunu tutmayacağını söylüyorlar. Ben sonuçta biz ortadan bölünmesin dedik ama biz mimar değiliz ki. Yani nasıl olacağını hiç tahmin edememiştik. Gittik, gördük Baktık bazı dükkanlar bayağı bir karanlıkta kalmış.  Bayağı bir küçülmüş. Arka köşelerde kalmışlar. Bunları bir şekilde tolore etmeye çalışırız. Bilmiyorum nasıl olacak. Onu da işte yarın veya yarından sonra esnaf arkadaşlarla görüşüp dükkanların paylaşımını yapacağız. Çerçeveler takılmak üzere herhalde verilmiş onlar hazırlanıyor. 
Ama biz Sayın Valimizden Cuma günü bir randevu talebimizde bulunmuştuk. Onun sonucunu bekliyoruz. Ona göre de hareket edeceğiz.  Bu şekilde esnafların bir çoğu  bu şekilde geçmeyeceğine dair beyanda bulunuyorlar şu anda. Bunu anlatacağız. Hem de  sonuçta en sonunda bu işlemler bittikten sonra yani bilmiyorum  herhalde herkes her şey görüşülüp belli bir plan dahilinde işliyor diye düşünüyorum. Çünkü bunun en sonunda burada da Sayın Valimizle görüştüğümüzde lauvar alanında yapılacak olan yerin garantisini istiyorduk. Herhalde bu garanti işlemi hallolmuş ki bu işlemler devam ediyor. Bekleyeceğiz göreceğiz. Güveniyoruz"
(Haber-Ercan Demir)