Medya Pozitif isimli internet haber sitesinde, Sevcan Bahadır'ın yazdığı köşe yazısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Kozlu Sevgi Evleri ile ilgili ortaya attılan iddialar tüyleri ürpertti.

Kozlu Sevgi Evleri'nde korkutan detaylara dikkat çeken Bahadır'ın yazısı şu şekilde;

"Daha önce Kozlu Çocuk Evleri Sitesi’nde yaşanan utanç verici olayları yazdık, yazmaya da devam edeceğiz. Orada devletimize emanet edilen çocukların uğradığı olayları, intihar vakalarını duyurduk.

Aradan geçen süre zarfında değişen hiç bir şeyin olmadığını olayların yaşanmaya devam etmesinden anlayabiliyoruz. Çünkü iddialar gelmeye devam ediyor. Yaklaşık bir hafta önce bir kız çocuğumuzun Kozlu Çocuk Evleri Sitesi’nden kaçtığı, geceyi bir erkekle geçirdiği ve Kozlu Çocuk Evleri Sitesi’ne döndükten sonra intihara kalkıştığı gelen iddialar arasında. 2008 doğumlu çocuğumuz hastanede tedavi gördükten sonra Ereğli ilk kabul merkezine gönderildiği gelen iddialar arasında. Yani Kozlu Sevgi Evleri’ndeki olaylar durmak bilmiyor.

Devletimizin buradaki görevlileri işlerini tam yapmıyor olmalıki çocuklar dışarıda kötü niyetli kişilerin eline düşüyor, istikballeri kararıyor.

Devletimizin üzerine düşen bu çocukları korumak, topluma kazandırmaktır. Yoksa sokağa salarak, yanlış yollara sürüklenmelerine sebep olmak değildir. 

Bunun için çocuklara sadece barınma imkanı sağlamak yetmez. Onların eğitimi, psikolojileri, hayata hazırlanmaları ve topluma kazandırılmaları için çalışmalar yapmak lazımdır. Zaten devlet görevlilerinin kanunlara göre yapması gereken bunlardır. Yaşananları takip etmek, bunları ödüllendirmek veya yanlış yapanlara ceza vermekte kanunun görevidir. 

Ey vicdanı olan insanlar! Biraz empati yapın. Bir gün sizin ailenizin ve çocuğunuzun da başına böyle şeyler gelebileceğini düşünün. Düşünün düşünün ki bu yaşananların düzeltilmesi için sesinizi çıkarın. "

Kaynak: Haber Merkezi