Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığı, belediye başkan adaylarınıı,, belediye meclis üyesi adayı e il genel meclis üyesi adaylarını düzenlediği toplantı ile tanıtttı.

Dedeman Otel'de düzenlenen programa Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, Merkez ilçe Başkanı İsmail Üstünyer, Zonguldak Belediye Başkan adayı Cem Dereli, ilçe ve belde belediye başkan adayları, il genel meclisi ve belediye meclis üyesi adayları ile çok sayıda partili katıldı.


Saadet Partisi Zonguldak il başkanı Burak Erol  yaptığı konuşmada yerel seçimlerde başarılı olacaklarını belirtti.
Yapılan anketlerde Saadet Partisi'nin oyunu çok yüksek olduğunu belirten İl Başkanı Burak Erol seçimlere Saadet Partili olarak damga vuracaklarını belirterek şunları söyledi:


“Bugün Zonguldak'ın tamamının gözü ve kulağı bu toplantıda.. Ben biliyorum AK Parti'sinin, CHP'lisinin, Milliyetçi Hareket Partilinin, İYİ Partilinin gözü, kulağı bu salonda. Bundan emin olabilirsiniz.  Her geçen gün daha yoksullaştığımız her geçen gün daha büyük bir haksızlığa uğradığımız her geçen gün daha büyük bedeller ödediğimiz bir ortamda otuz bir Mart yerel seçim giriyoruz. Ülkemizin, şehirlerimizin ve yaşamımızın geleceği hakkında hep birlikte bir karar vereceğiz. Bizler de Saadet Partisi, başta genel merkez olmak üzere ve il başkanlık Olarak milletimizin önüne en iyi seçeneği sunmak üzere titizlikle büyük bir çalışma, derin bir çalışma ortaya koyduk. Ve vatandaşlarımızın huzuruna çıkmak üzere şu anda burada konumlandık. Şu anda geldiğimiz nokta ekonomik anlamda, sosyal anlamda, siyasal anlamda maalesef çizgisinden kopmuş, Atatürk'ün ilçe inkılaplarından haberi olmayan, tamamen kendi durumunu, vaziyetini kollamak isteyen bazı partiler var. İslam'ı kullanan, Kur'an-ı Kerim'i kullanan, İslam dinini kullanan partiler de var örneklerini biliyorsunuz. Parti ismini zikretmiyorum. Ama Atatürk'ü kullanmak da yanlıştır. İslam dinini kullanmak da maalesef ki yanlıştır. Aziz milletimiz yaşadığı bu zorlukları hak etmiyor. Yapılan yanlışların bedelini ödemeyi hak etmiyor. Asırlardır bu topraklarda kardeşçe yaşarken bizi kutuplaştıran bir siyasete karşı olduğumuz için Millet İttifakı içerisinde yer aldık. O dönemde yanlışa, hukuksuzluğa adaletsizliğe karşı gelmek üzere bir konumlanma yaptık. Ama bugün anladık ki milletimiz, seçmenimiz, tabanımız bizi tek başına arz ediyor. Saadet Partisi'nin adaylarını, Saadet Partisi'nin kadrolarını tek başına Kendi önünde görmek istiyor, onları bu konumlara, bu makamlara getirmek istiyor. 
Bugün Zonguldak'ta yaşıyorsunuz. Beş yıldır bir belediye başkanı var. Ve yönetimi var. Dört buçuk yıldır sen yat yat. Hiçbir iş ve işleme imza atma Uzun Mehmet Camisi'ni TOKİ yaptı. Projesini TOKİ yapıyor. Sahil projesini TOKİ yaptı. Bunları getir. Sen seçim broşürüne koy. Bunlar doğru yaklaşımlar değil. TOKİ'de sizin de verdiğiniz  vergiler var Böyle bir belediyecilik anlayışını, böyle bir belediye başkan anlayışını biz kesinlikle reddediyoruz. Biz şunu ifade ettik. Dedik ki değerli kardeşim sen bizim başkanımızsın. Beş yıl Başkanlık yapacaksın. Yapacağın ilk şey ne biliyor musun? Gelir gider denk bir bütçe kurman lazım. Gelirle gider denk olması lazım. Borçlu olan bir belediye, borçlu olan bir kurum, borçlu olan bir şirket hizmet yapamaz. Bugün gelinen noktada bir buçuk milyar TL borcu var bu Zonguldak Belediyesi'nin. Sen ne yaptın diye soruyorum. Belediyenin kendi kaynağından, öz kaynağından yaptığı bir tane yatırım söylesin bana. Kıymetli hemşehrilerim, daha iyi bir yaşam sizin hakkınız. Ve Sizler bu hakkı iade etmek ve sizlere bu hakkı tekrar teslim etmek için var gücümüzle çalışacağız Allah'ın izniyle. “

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol yaptığı konuşmanın ardından tüm belediye başkan adaylarını tek tek kürsüye çağırarak tanıttı.
 


İŞTE SAADET PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Zonguldak Belediye Başkanı Adayı Cem Dereli

Ereğli Belediye Başkan Adayı Musa Kumaş,

Çaycuma Belediye Başkan Adayı Engin Zeren,

Devrek Belediye Başkan Adayı Mustafa Taşçı,

Çaycuma Belediye Başkan Adayı Engin Zeren

Kilimli Belediye Başkan Adayı Veli Sever

Kozlu Belediye Başkan Adayı Abdullah Kırnapçı

Alaplı Belediye Başkan Adayı  Mustafa Yavuz

Gökçebey Belediye Başkan Adayı Sabri Demiryürek

Beycuma Belediye başkan adayı Satılmış Karakurt

Karaman Belediye Başkan Adayı Sezai Çakmaklı

Çatalağzı Belediye Başkan Adayı Aydın Birinci

Gelik Belediye Başkan Adayı Seyit Özkeskin

Muslu Belediye Başkan adayı Rıza Demir

Gümeli Belediye Başkan Adayı Hasan Oktay

Gülüç Belediye Başkan Adayı İsmail Yavuz,

Karapınar Belediye Başkan Adayı Erdal Göktaş,

Perşembe Belediye Başkan Adayı Murat Akça,

Filyos Belediye Başkan adayı Ali Osman Salman,

Nebioğlu Belediye Başkan Adayı Osman Aydın

Kaynak: Ercan Demir