Kdz. Ereğli’nin en eski sokaklarından biri olan Akarca Mahallesi’nde yer alan Tarihi Akkuyu Meydanı’nda mahallede yaşayan kadınlar tarafından kurulan Yöresel El İşi Ürünleri Pazarı açıldı.

Geçtiğimiz yıl; Kent Müzesi, Ressam Osman Zeki Oral’ın Evi, Çelikel Cami ve Heracles Sarayı gibi birçok değeri içinde barındıran Akarca Mahallesi’nde açılan ve özellikle kadınlar tarafından yoğun ilgi gören Yöresel El İşi Ürünleri Pazarı, 22 Haziran 2024 Cumartesi günü gerçekleşen yeni sezon açılışı ile ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 

Sezon açılışına Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Günay katılırken, stantları  gezerek sahipleri ile sohbet etti.

KDZ. EREĞLİ’NİN GÖZDE TURİZM ALANI OLMAYA ADAY. EL İŞİ PAZARI HER CUMARTESİ AÇIK
Kdz.Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilecek farklı etkinlik ve atölyelere de ev sahipliği yapacak olan Tarihi Akkuyu Meydanı’nda kurulan yöresel el işi ürünleri pazarı, yaz sonuna kadar her Cumartesi saat 11:00’den itibaren açık olacak. 

TARİHİ AKKUYU MEYDANI ZİYARETÇİ BEKLİYOR
Kdz. Ereğli’nin gözde turizm alanı olmaya aday Tarihi Akkuyu Meydanı ve çevresinde, tarihle iç içe gezinti yaparken, geçmişin izlerini hissedebilir ve kentimizin zengin kültürel mirasına tanıklık edebilirsiniz. 

Bölgedeki tarihi dokuyu yaşatan pazarı ziyaret eden ziyaretçiler, hem hediyelik alışveriş yapıyor hem de tarihi sokaklarda gezme imkanı buluyor.

Kaynak: Haber Merkezi