Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Zonguldak’a geldi. 

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Zonguldak’a geldi. Atalay’ın kentteki ilk durağı Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) oldu. Atalay’ı; GMİS Genele Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri ile AK Parti eski Milletvekili Hamdi Uçar  karşıladı. 
Açılış konuşmasını yapan GMİS Genel Başkanı Yeşil; “Bugün aramızda çok değerli Ergün Atalay var. Sendikamızı ve az sonra yapacağımız iftar sofrasını da şenlendirdiği için teşekkür ediyorum.”
ifadelerini kullandı. 

“ÇOK KAZANANDAN ÇOK, AZ KAZANANDAN AZ ALACAKSIN VERGİYİ!”

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da işçi ile memurun yaşadığı ekonomik sorunlara değindi. Atalay; “Ramazanınızı kutluyorum. Gücüm yettiği kadar iyi günde de zor günde de bu bölgeye ziyarette bulunmaya gayret sarf ediyorum. Yolda gelirken düşünüyorum. 30 senelik sendikacıyım. Şube başkanlığından sekreterlikten genel başkanlığına geldim. 1 milyon 400 bin işçi ailemiz var. Bende bu ailenin içerisindeyim. 30 senedir böyle bir ekonomik sıkıntı görmedim. Özel sektörde sorun başka, kamuda başka. Memurlar içinde, işçiler içinde geçerli bedel. Ya 10,20 kişi öldüğü zaman gündeme geliyor, ya da depremde yardım ettiği için. Yorgun geldik bu dünyaya yorgun gideceğiz. 11 ay önce kamu sözleşmesi yaptık. En düşük 47,48 en yüksek 100,120’ye yakın zam alındı. Para pul oldu gitti. Gazozun havası öyle bir kaçtı ki, ne memurun memurla, ne işçinin işçiyle bir alakası kaldı. Çok kazanandan çok alacaksın vergiyi, az kazanandan az alacaksın. Tam konuşmaya başladık, yine olmadı.” dedi. 

Muhabir: Ercan Demir