Zonguldak Kömürspor taraftarları takımın uğradığı haksızlığı bir kez daha gündeme getirmek ve TFF'nin dikkatini çekmek için yürüyüş yapma kararı aldı.
Şike iddialarıyla gündemden düşmeyen Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı ile ilgili etik kurulu halen daha bir açıklama yapmadı.
 TFF'nin dikkatini çekmek ve hak aramak için Zonguldak Kömürspor camiası sonunda yürüyüşe geçiyor. 
MADENCİ ANITI'NDA TOPLANACAKLAR
Tribün lideri Miraç Balcı 26 Mayıs'ta Madenci Anıtı'ndan başlanacak yürüyüşe tüm taraftarları davet ederek şu ifadelere yer verdi

"Değerli büyüklerim, kardeşlerim;

Zonguldak şehrine, Zonguldaksporumuza yapılan haksızlığı, kalleşliği tüm Türkiye’ye duyurmak için yönetimle beraber basın toplantısına katılım sağladık. Bu doğrultuda:

Başkanımız Salih Demir ve kulüp yönetimimizle görüşerek birlikte aldığımız bu kararda üzüntümüzü % sinirimizi daha çok haykırmak için planladığımız HAK yürüyüşümüze 26 MAYIS Günü Saat 15.00’da Madenci Anıtında toplanıyoruz.
Bir sezon boyunca maddi-manevi zorlandığımız şartlar altında verdiğimiz bu mücadeleyi iki takımın kalleşçe anlaşarak heba etmesine müsade etmeyeceğiz. Bu yürüyüşe tribün grubu fark etmeksizin, tüm Zonguldak halkının katılımı kesinlikle ELZEMDİR. Abilerimizden babalarımızdan süre gelen şehrimizin, madencimizin en kıymetlisi Zonguldakspor’umuz için yaşlı,genç, çocuk ayırt etmeden Madenci Anıtında buluşuyoruz. SEN BEN YOK EMEK VAR ZONGULDAKSPOR VAR !"
 

Muhabir: Ercan Aygün