Kadir Habiboğlu tepki gösterdi: "Depremin olduğu gün kıymaya zam geldi!"

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, "Depremin olduğu gün sabah kıymaya, ete 60 TL-70 TL zam geldi ne oldu ya ne oldu" diyerek fırsatçılara tepki gösterdi.

Kadir Habiboğlu tepki gösterdi: "Depremin olduğu gün kıymaya zam geldi!"

Habiboğlu, kooperatif market görüşmeleri için Ankara'dan birinin geldiğini ve gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi. Öte yandan marketlere gelen zamları eleştirerek fırsatçılara ateş püskürdü. Habiboğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

“Ankara’dan bir ekip geçen hafta içinde geldi burada sistemden başvuranlar veya bize başvuru yapan arkadaşlarımızı biz Ankara’dan gelen ekibe bildirdik onlar gerekli görüşmeler yapıyorlar görüşmeleri sonucunda inşallah nihai sonuca ulaşılır. Gelen arkadaş mesela Karabük, Bartın‘a uğradı buraya geldi oralarda bu işe fazla rağbet olmadığını söyledi. Çünkü sonuçta bu ekonomiye dayanıyor yani 144 çeşit ürün var evdeki başlı mamülleri kullanılan ürünlere her gün biliyorsunuz zam geliyor bunları almak belli bir maliyet istiyor. Hükümetimiz buna belli bir kolaylık verecek bir kredi kullandıracak. Fakat şu anda milletin alım gücü gerçekten bugüne kadarki yaşantımda ilk defa bu kadar düşük olarak görüyorum. Bir de fırsatçılar da devrede her şeye zam var yani söylemeye gerek yok şu anda depremden sonra  fırsatçılar diyelim artık devreye girdiler akıl almaz anlar var her hafta aklımıza ne geliyorsa zam var. Esnaflık da zora girdi. Kooperatif bakkal işi de yani bilmiyorum Inşallah hayırlı olur genelleme yapıyorum sadece bizim grupla ilgili konuşmuyorum. Görüyorsunuz işte depremin olduğu gün sabah kıymaya, ete 60 TL 70 TL zam geldi ne oldu ya ne oldu birden ya her gün her şeye zam var yani fazla bir talep olacağını sanmıyorum. Bu işe talep olmayınca sen istediğin Inşallah ilerki zamanlarda zaten hükümetimizin durumu da ortada bir sürü yıkılan yerler var şimdi öncelikle işler oralarda 11 tane kentimiz biliyorsunuz büyük afet geçirdi. Öncelik orada olmak zorunda buralar artık sanıyorum birkaç ay sonra inşallah olacak. Aylardan beri bekliyoruz bu yapılandırmayı SSK vergi yapılanmalarını hala çıkmadı. Arkadaşlarla bir an önce bunun çıkmasını Talep ediyoruz inşallah bunu çıkarırlar. Millet bunu gerçekten bekliyor herkes bunu bekliyor” dedi.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2023, 14:20
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266