Muhtarlar uyarıldı: Polise ihbar edilecek!

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerefettin Nas, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Muhtarlar uyarıldı: Polise ihbar edilecek!

Muhtarlar Derneği Başkanı Şerefettin Nas, “Bu bir sene bu insanlar orada konteynırda yaşayacak. Vatandaşlarımızın yardımlarını eksiksiz devam etmesini istiyoruz”dedi.

‘Valimiz önderliğinde depremzedeler ilimize yerleştiriliyor’

Muhtarlar Derneği Başkanı Şerefettin Nas, “Evet Rabbim böyle bir daha afet  yaşatmasın tabi zor bir süreçten geçtik. Devletimiz güçlü bir şekilde olaya müdahale etti. Bizde yakınen takip ettik. Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızı depremzedelerimizi ilimize sayın Valimiz önderliğinde yerleştiriliyor. Bizlerde elimizden geldiğince bütün yardımlarımızı yolladık. Bugüne kadar hep yolladık odundu kömür eşya gibi yiyecekti gıdaydı bunların hep takipçisi olacağız. Bu bir sene bu insanlar orada konteynırda yaşayacak. Vatandaşlarımızın yardımlarını eksiksiz devam etmesini istiyoruz”dedi.

‘Her önüne gelen yardım toplayamaz’

Her önüne gelenin yardım toplayamayacağını ifade eden Başkan Nas, “Bizim insanlarımız yardımsever insandır. Fakat sayın içişleri bakanımızın açıklaması var bu yardımlar tek elden toplanacak Valilik kanalıyla Kaymakamlıklarla yapılacak. Kızılay ve Afad kanalıyla yapılacak. Dernekler olarak bizde müdahale etmedik. Bizlerde Whatsap üzerinden muhtarlarımızı uyardık. Muhtarlarımız da böyle olayları duyar duymaz güvenlik güçlerimize haber veriyor. Her önüne gelen yardımı toplamakla yok yok öyle bir dünya yok”diye konuştu.

Haber: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2023, 14:32
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266