MUMCU VE OKKAN ANILDI

MUMCU VE OKKAN ANILDI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, ölüm yıldönümlerinde Uğur Mumcu ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için anma mesajı yayımladı.

    Başkan Çetin Bozkurt, “Cesur bir gazeteci, büyük bir aydın, çok değerli bir insandı. Haince katledilişinin 30. yılında Uğur Mumcu'yu, Ali Gaffar Okkan’ın da aramızdan ayrılışının 22 yılında saygı ve özlemle anıyorum.” dedi.

    Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

    “Ankara’da bundan tam 30 yıl önce bombalı bir suikastla katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu saygı ve özlemle anıyorum. Uğur Mumcu bildiği gerçekleri saklamayan ve kalemini halkı için kullanan bir gazeteciydi. Antiemperyalistti, Atatürkçüydü, özgürlükçü ve laikti. Bugün tam da iktidarın hoşlanmadığı bir gazeteci prototipiydi. Uğur Mumcu küresel terörün ve hakikatin peşinde olan bir gazeteciydi.

     Türkiye zor günlerden geçiyor. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içinde kimsenin kimseyi hedef göstermediği, gazetecilerin yazdıkları, attıkları tweetlerden gözaltına alınmadıkları, soruşturulmadıkları, ölümle tehdit edilmedikleri bir dönem olarak geçirmek zorundayız. Tek çıkışımız demokrasinin ilkelerine sonuna kadar sahip çıkmaktır.”

     Ali Gaffar Okkan’ın, değerli, kendisini yetiştirmiş ve halkın sempatisini kazanmayı başarabilmiş bir Emniyet Müdürü olduğuna işaret eden Başkan Bozkurt, “Gaffar Okkan, bölge halkının sevgisini kazanabilmiş bir kamu görevlisi idi. Birileri bundan rahatsız olmuş olabilir. Ölümünün üzerinden yıllar geçti. Bu tip saldırıları, bireysel saldırılar olarak görmemek gerek. Okkan'a sıkılan kurşunlar da iç barışımıza sıkılmıştır. Ruhu şad olsun” dedi.

(Haber merkezi)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266