Ramazan yaklaşırken vatandaştan iktidara çağrı

Ramazan yaklaşırken vatandaştan iktidara çağrı

Et ve Süt Kurumu Satış Merkezleri İstiyoruz!

Ülkede Et  ve Süt Kurumunun satış mağazalarının bulunduğu illerde vatandaş piyasanın yarı fiyatının altında et gereksinimini karşılayabiliyor. Ama Zonguldak'ta bu olanaksız. Burada vatandaşlar kasap hangi fiyattan satarsa o fiyata razı olmak durumundalar. Kasaplar da keyfi zam yapmıyor, onlar da gelen zamları mecburen sattıkları mallara yansıtıyorlar.
Ulusal basında yer alan haberlere göre Et-Süt Kurumu'na et ve süt ürünlerinde piyasayı düzenleme ve dengeleme amacıyla yetki verildi. Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan açıklamada, "Kırmızı ette arz güvenliğinin sağlanması ve fiyat istikrarı hususunda gerekli tedbirler alınmaktadır. İhtiyaç olması durumunda üreticilerimizin üretim maliyetleri göz önünde bulundurularak piyasaya taze karkas et satışı yapılacaktır" denildi.
Et ve Süt kurumu yaklaşan Ramazan ayı için şöyle bir duyuru yaptı:

“Et Ve Süt Kurumu, Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamlarken ihtiyaç durumunda üreticilerin üretim maliyetlerini göz önünde bulundurarak piyasaya taze karkas et satışı yapmayı planlıyor. Kurumun Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre, Ramazan ayı öncesi hazırlıklar kapsamında, et ve süt piyasalarını düzenleme ve dengeleme amacıyla gerekli yetkilendirme ve görevlendirmeler yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Ramazan ayı öncesi hazırlıklar kapsamında; et ve süt piyasalarını düzenleme ve dengeleme amacı ile Kurumumuz için gerekli olan yetki ve görevlendirmeler yapılmıştır. Üreticilerimizi ve tüketicilerimizi korumak amacı ile et piyasası düzenli olarak takip edilmektedir. Kırmızı ette arz güvenliğinin sağlanması ve fiyat istikrarı hususunda gerekli tedbirler alınmaktadır. Et Ve Süt Kurumu satış mağazaları ve Tarım Kredi Birlik Marketlerde ekonomik fiyatlarla yeterli düzeyde ürün arzı için gerekli olan tedarik süreçleri tamamlanmıştır. Ayrıca, ihtiyaç olması durumunda üreticilerimizin üretim maliyetleri göz önünde bulundurularak piyasaya taze karkas et satışı yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
Duyuru bu. Zonguldaklı vatandaşın da Ramazan ayı yaklaşırken evine ucuz fiyattan et alabilmesi gerekir. Ancak  Et ve süt Kurumunun bu kentte bir satış mağazası yok.
Et ve Süt Kurumu Başka yaygın mağazalar aracılığı ile piyasaya et sürebilir, ancak bu belirli aralıklarla gerçekleşebilir. Bu nedenle vatandaş kentimizde bir Et ve Süt kurumu Mağazasının açılmasını istiyor. Bunun için de şimdiye kadar vatandaş için kıllarını kıpırdatmayan iktidar milletvekillerinden biraz çaba bekliyor. Kendimize açılacak olan böyle bir satış merkezinin bir emekli yerleşim bölgesi haline gelen Zonguldak'ın garip insanlarını biraz olsun rahatlatacağı belirtiliyor.
Evet; Top iktidar milletvekillerinde, bari bunu çözün!

Haber-Göksel Çolak

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2023, 15:09
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266