Sedat Güngör: "Bölgede görev alan TTK mühendisine ve teknikerine maaş ödülü verilsin!"

Enerji Bir-Sen Batı Karadeniz şubesi tarafından deprem bölgesinde görev alan TTK'daki mühendis ve teknikerlere maaş ödülü verilmesini teklif etti.

Sedat Güngör: "Bölgede görev alan TTK mühendisine ve teknikerine maaş ödülü verilsin!"

Memur Sen, asrın afeti dolayısıyla, Afet bölgesinde görev yapan bütün Kamu görevlilerine hak ettikleri fazla ödeme yapılması için, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına talep yazısı yazıldı. Ve buna istinaden de Enerji Bir Sen Batı Karadeniz Şube Başkanlığı da, TTK Genel Müdürlüğüne bir yazı yazarak, deprem bölgesinde görev yapan bütün Kamu görevlilerinin maaş  ödülüyle ödüllendirilmesini talep etti.

Enerji Bir-Sen Batı Karadeniz Şubesi Başkanı Sedat Güngör yaptığı açıklamada, "6 Şubat merkezi 11 ilimizde meydana gelen Asrın felaketinde arama kurtarma çalışmalarına katılan kamu personeli için Memur -Sen Konfederasyonumuz Cumhurbaşkanlığı İdari İşter Başkanlığına yazı yazarak arama kurtarma ve görev alan kamu personeline fazla ücret verilmesini talep etti ve biz de bunun üzerine Türkiye Taş Kömürü Kurumu:nda maden işçisi ile birlikte yaklaşık 40 dolayında Maden Mühendisimiz ve teknikerimiz arama kurtarma çalışmalarında görev aldılar. Deprem sonrasında maden işçisi fazlasıyla hak ettiği maaş ödülünü aldı ancak maden işçisi ile beraber görev alan mühendis ve teknikerlerimiz ise bir ödül verilmedi. Bu hiç de adil olmadı ve biz de Türkiye Taş kömürcü kurumuna deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalar katman kamu personeline maaş ödülü taltif edilmesi için yazı yazdık. Mühendislerimize ve teknikerlerimize maaş ödülü taltif edilmesini teklif ediyoruz ve bu teklifimizin Genel müdürlükte dikkate alınacağını umut ediyoruz" dedi.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2023, 13:05
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266