Türk diyanet Vakıf Sen'den isveç'e sert tepki

Türk diyanet Vakıf Sen'den isveç'e sert tepki

BİZ BU HAİNLİĞİ YAPANLARI NOT ETTİK:

Türk Diyanet Vakıf-sen Zonguldak Şubesi Şube Başkanı İlyas Güven, İsveç'te kur'an-ı Kerim yakma eylemine izin verilmesini kınadı ve çok sert tepki gösterdi.

Bunun bir özgürlük değil nefret suçu olduğunu ifade eden İlyas Güven şunları söyledi;

"Türkiye Kamu-sen Türk Diyanet Vakıf-sen Zonguldak Şube başkanlığı ve Yönetim kurulu olarakİnsan hakları, din ve vicdan özgürlüğünü en üst perdeden savunduğunu iddia eden, uygulamalarıyla hiçte böyle olmadı görülen, İsveç'te polis koruması altında Müslümanların kutsal kitabı Kur'an Kerim-in yakılması inancımıza, kutsal değerlerimize, dinimize yapılan hayasızca, hadsizce, ahlaksızca bir saldırıdır. Tarihe baktığımızda bu İsveç’in ilk vukuatı da değildir. Bunu yapanlar ve yapılmasına müsade edenler tarihde olduğu gibi gereken muameleyi en üst perdeden göreceklerdir. Hiç bir dinin ve milletin kutsallarının bu şekilde özgürlük adı altında itibarsızlaştırılmaya çalışılmasına, yakılması ve bir şekilde zarar verilmesine müsade etmeyiz, bunu kabul de  etmeyiz. Bu nasıl bir akıl tutulması anlaşılır gibi değilim."
Türk Diyanet Vakıf sen Zonguldak şubesi olarak “dini kutsallara, özellikle İSLAM dinini kutsallarına Kur’ana, camilerimize, vatanımıza, bayrağımıza, sancağımıza, milletimize, askerimize, polisimize içerdeki ve dışarıdaki bu hainliği yapanları nefretle ve şiddetle kınıyor, tarih ve kanun önünde gereken ceza ile  cezalandırılmalarını istiyoruz"

(Haber-Ercan Demir)


 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2023, 12:42
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner355

banner319

banner94

banner300

banner299

banner348

banner266