Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı (ZOTEV) yıllık olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı 13 Mart 2024 Çarşamba günü Saat 12.00’de Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti
Kongreyi yürütmek üzere, Mütevelli Heyeti Başkanı Erol Şeref kongreyi yönetti.
 Mütevelli Heyeti Başkanı aynı zamanda Divan başkanlığını yapan Erol Şeref, “Toplantının hayırlı olması ve alınan kararların hayata geçirilmesi dileğiyle, toplantıya katılan ve alınan kararlara katkı veren Mütevelli Heyeti Üyelerimize, ayrıca Toplantımıza ev sahipliği yaparak bizi ağırlayan Okulumuz Yöneticilerine gönülden teşekkür ediyorum”dedi.
 Kongrede Gündem gereği Açılış ve Yoklama, Saygı Duruşu sonrasında, ZOTEV Başkanı Fikret Zaman 2023 yılı Faaliyet raporu okudu
ZOTEV Başkanı Fikret Zaman yaptı.
 Zaman yaptığı konuşmada, 2023 Yılını geride bıraktık. 1995 yılından beri kurduğumuz vakfımız gücü nisbetinde Başta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne destek, ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere faydalı olmak için elimizden geleni yönetim kurulu olarak yerine getirmekteyiz” diyerek katılımcılara, gerçekleşen çalışmaları aktardı. Başkan Fikret Zaman, Pandemi nedeniyle ara verilen ve önemli etkinliklerden biri olan Birlik ve Dayanışmayı güçlendiren ve okul mezunlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen ‘Pilav Günleri’ni yeniden düzenlemek için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Etkinlik ileilgili katılımcıların görüş ve önerilerini aldı.
 Daha sonra Denetim Raporu ve 2024 Yılı  Tahmini bütçenin okunması ve oylanması sonrası oy birliğiyle kabul edildi.
 Vakfın Kurucularından ve Mütevelli heyeti başkanlarından, Tuna Aratoğlu’da söz alarak, Vakfın Kuruluşundan bugüne olan tarihsel sürece yönelik olarak deneyimlerini aktardı.
 Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Yıldız’da ZOTEV ailesine okula yaptığı desteklerden dolayı teşekkür etti ve önümüzdeki sürede Vakfı gelecek kuşaklara taşıyacak, Genç ZOTEV’liler projesi üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.
 Gündemin 8. Maddesi Dilek ve Temenniler de Mütevelli heyeti üyeleri değerlendirmelerde bulundu.

Muhabir: Ercan Demir