ZONSİAD (Zonguldak Sanayi ve işadamları Derneği) Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, ilimiz adına özel sektör eliyle sanayi ve istihdam sağlanması adına önemli açıklamalar yaptı.

ZONSİAD’ın “ Eve Dönüş” Projesi kapsamında ilimizde 3 yıl içinde 15 yeni fabrika kurulması ve 15 bin istihdam sağlanması öngörülüyor.

Eve Dönüş Projesi, gurbette yaşayan Zonguldak’ın memlekete dönüş projesi olarak düşünülmüş, ciddi, önemli ve uygulanabilir bir proje…

Ülkemizin dörtbir yanında yüzbinlerce Zonguldaklı yaşıyor. Bunların içinde ilimizde ciddi yatırımlar yapabilecek kapasitede çok sayıda Zonguldaklı müteşebbis işadamı da bulunuyor.

ZONSİAD, proje kapsamında gerekli koordinasyonu sağlayabilirse eğer, öngörülen hedefler gerçekleşebilir, hatta bu hedeflerin üzerine de çıkılabilir.

***

ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, Zonguldak halkına verdiği sözü beklenenden kısa sürede yerine getirdi, Çaycuma OSB’de karşılaştığı tüm olumsuzluklara rağmen “pes” etmeyip, sahibi olduğu ELCAB Kablo firmasına ait yeni fabrikayı memleketine kurdu.

Fabrika açıldı, üretime başladı…

Böylece kendisini yetiştiren, ekmeğini yiyip, suyunu içtiği memleketine yeni bir iş alanı, yeni bir ekmek kapısı kazandırmakla kalmadı, Zonguldak halkının “güvenini” de kazandı.

Nejdet Tıskaoğlu, kimi örneklerinde görüldüğü gibi, haram para ile okul yaptırıp, üstüne bir de bunun “reklamını” yapmak yerine, helal parası ile yüzlerce insanımıza iş olanağı sağlamanın huzurunu yaşadı.

Helal olsun !..

Bu memlekette attığı zaman mangalda kül bırakmayanlara değil, taş üstüne taş koyup, üretim ve istihdam sağlayanlara gerçekten helal olsun !..

***

Liderlik her kurumda önemlidir…

Siyasette, bürokraside, ticarette ve STK’larda…

Sn. Tıskaoğlu’nun hem STK başkanı, hem de iddialı işadamı kimliği ile içinden çıktığı topluma karşı sorumluluk ve vefa duygularını birleştiren düşünce yapısı onu kendi alanında öne çıkaran bir etken olarak görülüyor.

Topluma güven duygusu eşliğinde “umut” taşıyabilmek herkesin harcı değil…

Bu liderlik konusunda başlangıç noktasıdır.

O umutları gerçeğe dönüştürebilmek ise liderliğin ta kendisi…

( Erhan ÇAKMAK)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 16:50
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114