AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, merkezi hükümet olarak Zonguldak'ta olan yatırımların yoğun şekilde devam ettiğini söyledi.
Fliyos projesi, Çevre yolları, Mithatpaşa Tünellerimiz, Ereğli yolu, Ereğli-Devrek yolunun devam ettiğini belirten Milletvekili Polat Türkmen, altyapı ve üstyapı hizmetleriyle belediyelerimizin gayretleriyle Zonguldak’ımız gıptayla bakılacak ve özlenebilecek bir şehir haline gelecek."dedi.
Ayrıca Zonguldak aslında Karadeniz'de bulunan doğalgazın ilimiz için çok büyük bir şans olduğunu ifade eden AK Parti Zonguldak milletvekili Polat Türkmen, şunları ifade etti:
"Filyos projesi hızla ilerliyor. Gelecek olan yatırımcılar süratle Filyos’a geliyorlar. Biz Filyos Limanı’nı bir çok kapıya açılan bir proje olarak görmüştük ama öyle bir nimet oldu ki; hemen denizimizin dibinde araştırıldı ve doğalgaz kaynağımız çıktı. Doğalgazın depolama ve dağıtım işi bizim limana nasip oldu. Bu da bize bir hareketlenme sağladı. 20 milyon TL. yatırımla havaalanımızı daha kullanılabilir hale getirdik. Demiryollarımız yenilendi, bu bir avantajdır. Çevre yollarımız, Mithatpaşa Tünellerimiz, Ereğli yolumuz, Ereğli-Devrek yolumuz devam ediyor. Altyapı ve üstyapı hizmetleriyle belediyelerimizin gayretleriyle Zonguldak’ımız gelip gıptayla gelebileceği, özlenebileceği bir şehir haline gelecek. Organize sanayi sitelerimiz ve tarım OSB’lerimiz var, bunların altyapı ihalelerini yapacağız. Diğer ilçelerde de bunları hayata geçirmek istiyoruz"

(Haber-Ercan Demir)

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114