CHP İl Başkanı, Şerife Bacı'ya karşı !..

CHP İl Başkanı Murat Pulat'ın, CHP Genel Merkezi tarafından da desteklendiği belirtilen ve adını Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından Şerifi Bacı'dan alan " Şerife Bacı Kadın Platformu"na üye olunmaması için CHP'li kadın üyelere SMS gönderiyor.

Kadın cinayetleri, kadına şiddet, cinsel taciz, çocuk istismarı ve çocuk gelinler gibi toplum vicdanını rahatsız eden konularda farkındalık oluşturup, mücadele etmek amacıyla kurulduğu belirtilen Şerife Bacı Kadın Platformu'na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da destek verdiği video görüntüleri ile sabit olduğu halde, CHP İl Başkanı Murat Pulat tarafından bunun aksi söylenerek, CHP'li kadınlara baskı uygulandığı bildiriliyor.

Murat Pulat'ın işi daha da ileriye götürüp, CHP'li kadın üyelerle toplantı düzenlediği ve " Şerife Bacı Kadın Platformu'na üye olanların partiden ihraç edileceği…" yönüde açıklamalar yaptığı ifade ediliyor.

İl Kadın Kolları Başkanı kadınlara karşı !..

Öte yandan CHP İl Kadın Kollları Başkanı Merve Kır'ın da, Murat Pulat ile birlikte hareket ettiği ve Şerife Bacı Kadın Platformu'na üye olunmaması için VHP'li kadın üyelere baskı yaptığı belirtiliyor.

Kendilerine bu yönde mesaj gönderilen CHP'li kadın üyeler, " Bu nasıl sosyay demokrat anlayış? Her yerde, her platformda kadın haklarının savunuculuğunu yapan CHP, Zonguldak'ta bunun tam aksini savunuyor. Kadın ve çocuk hakları için mücadele eden bir platforma karşı çıkmak ne anlama geliyor? CHP İL Başkanı ve İl Kadın Kolları Başkanı kadınlardan neden bu kadar çok korkuyor?" şeklinde görüşlerini açıkladı.

Şerife Bacı Kadın Platformu 81 ilde teşkilatlandı

Ülkemizde her geçen gün artış gösteren kadın cinayetleri, kadına şiddet, cinsel taciz, çocuk istismarı ve çocuk gelinler gibi konularda mücadele etmek amacıyla oluşturulan Şerife Bacı Kadın Platformu'nun 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladığı, Zonguldak İl Temsilciliğine ise CHP Parti Okulu Eğitmeni Sevgi Alay'ın atandığı öğrenildi.

Platformun Zonguldak'ta bazı büyükşehir belediyelerinin maddi desteğini de sağlayarak öncelikle bir kadın sığınma ile çocuk bakım evi inşa edilmesini hedeflediği bildiriliyor.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 15:23
YORUM EKLE

banner261

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114