DEAŞ'ın, PKK'nın, YPG'nin, FETÖ'nün patronu aynıdır

DEAŞ'ın, PKK'nın, YPG'nin, FETÖ'nün patronu aynıdır

DEAŞ'ın, PKK'nın, YPG'nin, FETÖ'nün patronu aynıdır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Karabük'te akademik yıl açılış töreninde yaptığı konuşmada, DEAŞ'ın, PKK'nın ve YPG'nin patronunun aynı olduğunu söyledi.

Sayın Soylu, Barış Pınarı Harekatı hakkında konuştuğu için bölgede yuvalanmış olan bu üç terör örgütünün ismini verdi ama, bir ekleme de biz yapalım.

FETÖ'nün patronu da aynıdır.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun diplomatik bir uslupla ifade ettiği "dost görünüşlü düşmanın" kim olduğunu herkes biliyor…

Ancak genel anlamı ile iki yüzlü, çifte standartlı Batı dünyasını kastettiği açıktır.

***

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları verelim...

"Dünyanın en çok yardım yapan ülkesiyiz. Dünyanın en çok sığınmacı barındıran ülkesiyiz. Terörü desteklemedik. Terör örgütlerine silah ve para vermedik. Laboratuvarlarımızda sentetik uyuşturucu üretip başka ülkelere göndermiyoruz. Bilakis dünyada hem terörle hem uyuşturucuyla en ciddi mücadele veren bir ülkeyiz" 

Bir başka satırbaşı…

" İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. DEAŞ'ın da, PKK'nın da YPG'nin de patronu aynıdır, farklı değildir. Bütün saha çalışmalarımız, bütün değerlendirmelerimiz bizi bu sonuca çıkarmaktadır. Şunu ifade edeyim, Türkiye ne yaptığını bilen bu yüzyıl içerisinde kendi nesillerine huzur içinde coğrafya bırakmaya çalışan bir ülkedir. Sayın Cumhurbaşkanımız eğer 2003 yılından itibaren eğer savunma sanayi ile ilgili Türkiye'ye bu günlerde çok lazım olan bu önemli meseleye asılmamış olsaydı biz bu gün bu noktada olmazdık."

***

ABD terör örgütlerini destekliyor, Avrupa ülkeleri terör örgütlerini destekliyor.

Terör örgütlerine silah, mühimmat, para, gıda ve eğitim desteği verenler, bu örgütleri dünyanın, özellikle İslam dünyasının başına bela edenlerden başkaları değildir.

1815'te Viyana Kongresi'nde Osmanlı Devleti'nin doğu ve güneydoğu bölgelerinde "Şark Meselesi" adı altında yapay bir sorun oluşturup, bugünkü PKK'nın temelini atan Avrupa ülkeleri, bugün yine aynı tavrı sürdürmekte kararlı görünüyor.

Ancak unuttukları bir şey var…

Türkiye Cumhuriyeti, ülkesine yönelik terörist eylemleri bertaraf etmeye çok daha kararlıdır.

Terör örgütlerinin patronu avazı çıktığı kadar bağırsa da, çatlayıp patlasa da, Türkiye'nin meşru haklarını kullanmaktan hiçbir şekilde vazgeçmeyeceği, sınırlarında bir "terör koridoru" oluşturulmasına asla izin vermeyeceği, bölge güvenli hale gelinceye ve bölgedeki teröristler tamamen temizleninceye kadar kararlılıkla terörle mücadeleye devam edileceği Sayın Soylu'nun Karabük'te yaptığı konuşma ile bir kez daha cümle aleme duyurulmuş bulunmaktadır.

***

Türk Silahlı Kuvvetleri, Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı. Terör yuvaları birer birer dağıtılıyor, teröristler çil yavrusu gibi dağılmaya başladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi, bu harekatın iki amacı bulunuyor…

Birincisi sınırlarımızın teröristlerden temizlenerek "güvenli bölge" oluşturulması…

İkincisi, ülkemizdeki Suriyeli mültecilerin güvenlik ve huzur içinde kendi vatanlarına dönebilmelerinin sağlanması…

Mehmetçik hızla ilerliyor, kısa sürede bölgenin tümüyle teröristlerden temizlenmesi bekleniyor.

Dualarımız Mehmetçik ile birlikte…

Cenab-ı Allah, askerimize zeval vermesin, her zamanki gibi büyük zaferlerle görevini tamamlamayı nasip eylesin.

Amin.

( Erhan ÇAKMAK)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 15:24
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner222

banner266

banner94

banner262

banner31

banner44

banner283