100.yılımızı coşkuyla kutladık.
Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü tüm Türkiye ve Zonguldak olarak gerçekten coşkuyla kutladık.
Zonguldak'ta Cumhuriyet coşkusu ise doruktaydı.
Zonguldaka son yıllarda gördüğüm en coşkulu Cumhuriyet Bayramını kutladık. Sadece Zonguldak değil tüm ilçelerdede ha keza aynı şekilde Cumhuriyet Bayramını en iyi şekilde kutladık. Zonguldak merkezde binlerce Zonguldaklı kutlamalara katıldı. Ellerinde bayraklarla coşkuya ortak oldular. Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın şahsen kutluyorum. Çünkü hazırlanan etkinlikler, kutlamalar şahaneydi. 
Türkiye Yüzyılını gerçekleştirdik. Birinci asrı geride bıraktık ve ikinci asra girmiş bulunuyoruz.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümünü kutluyorum.

**

MESELE FİLİSTİN DEĞİL, MESELE TÜRKİYE, MESELE DOĞALGAZ YATAKLARI

Bir kere her ne kadar yerel bir gazeteci olsakta ülkemiz içinde ve dışında yaşanan gelişmeleri an ve an takip ediyoruz. Bazen yerel sorunlar dışında zaman zaman da olsa ülke gündemi üzerine yazılar, yorumlar yazmaya elimizden geldiği kadar devam ediyoruz edeceğiz de.
Malum İsrail Filistin Gazze'de 24 gündür adeta soykırın uyguluyor. Msülüman dünya olarak malesef seyretmekten öteye bir şey yapamıyoruz. Sadece kınamak ve boykotun dışında.
Filistin Gazze'de ki soykırım devam ederken ilk olarak ABD iki adet uçak gemisi ve savaş gemilerini Doğu Akdeniz'e gönderdi 
Gerçekten de Doğu Akdeniz bugüne kadar hiç ısınmadığı kadar ısındı. Gerilmediği kadar gerildi. Şu anda hani vardı ya o kolpaçino filminde herkes böyle bir duruyor da birisi bir pat silah atıyor ve ondan sonra herkes birbirini öldürüyor. Şu anda Akdeniz tam o modda. Eğer yanlışlıkla birisi bir tabanca atsın Akdeniz'de kıyamet savaşları başlar. Böyle hassas bir dönemin içerisinde yaşıyoruz. 
Ve şu haritaya bakın. Ortadaki Gazze değil. Ortadaki mevzu Filistin'in işgal edilmesi topraklarının elden gitmesi değil. O bizim gördüğümüz. Asıl alttaki mevzu ise gaz sahası. Bütün bu Kudüs'ün bütün Filistin'in kordon boyu tuttuğu şu gaz sahası. Yanında Lübnan üste karşı tarafında Kıbrıs, öbür tarafında Türkiye, Alt tarafı geldiğin zaman Mısır, Libya. Ve burada ne var biliyor musunuz? büyük bir gaz sahası burası. Ve burada Gazze'nin hemen onun önünde 38 milyar metreküp. Hemen üst tarafında 293 milyar metreküp, hemen yanında 530 milyar metreküp. Totalinde 3,5 trilyon Metreküp burada gaz sahası burası. Onun için kavga var. 
Birinci Dünya Savaşı'nı Musul, Kerkük ve Arap Yarımadası'ndaki petrollere ulaşabilmek için yapıldığını düşünüersek şimdi de üçüncü dünya savaşını işte bu gaz sahasına ulaşmak için ve tabiki de Doğu Akdeniz'de 3 senedir mücadele eden Türkiye'yi o sahadan atmaya çalışıyorlar. 
Onun için Türkiye orada iğneyle kuyu kazıyor. Ne savaşın içerisine giriyor ne de savaşın dışında kalıyor. Bir yandan diplomasi bir yandan psikolojik harp, bir yandan savunma sanayini genişletmek Bunlarla uğraşıyor. Amerika'nın sadece oradaki savaş gemisini görüyoruz  ama denizin altı da dolu. bir sürü denizaltılar var. Ve bu denizaltılar sadece gelip de sondaj yapmıyorlar, asker taşımıyorlar. 
Denizaltılarla beraber savaş ve platformları hepsini alıp gelmişler. Sen Fatih gemisini, Fatih sondaj gemisini, sen Abdülhamit Han'ı, Yavuz'u, sen Kanuni'yi, sen bunları sadece hortumu salıyor, etrafta gaz arıyor, öyle mi zannediyorsun? Hayır. Şu anda CIA'inden Mossad'ına, Çin istihbaratına kadar bütün istihbarat birimleri Doğu Akdeniz'in altında deniz dltında istihbarat savaşları veriyor. Böyle bir manzara var ortada. Rusya bütün donanmasıyla beraber Akdeniz'e inmeye çalışıyor. Çin yola girdi geliyor. Amerika bütün savaş üslerini ve bunlara eşlik eden denizaltlarıyla beraber Doğu Akdeniz'de. İngiltere Kraliyet Donanmasını yola çıkar Gazze'nin önüne getiriyor onu. Çin bütün donanmayı hazırlamış,  6 gemiden oluşan bir donanmayı Doğu Akdeniz'e doğru yola çıkardı. 
ve Türkiye olarak bütün fırkateynleriyle beraber, bütün denizaltılar ile beraber, filolarıyla beraber Doğu Akdeniz'e iniyoruz.
Bugün 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin 100. yılıhda 100 savaüş gemisi ile İstanbul boğazında kortej geçişi yaparak tüm dünyaya gövde gösterisi yaptık.
Sen bunların hepsinin oradaki o 2.5 milyonluk Gazze için yapıldığını mı düşünüyorsun? Hayır. Burada büyük kıyamet savaşlarının olduğu yer var. Manzarayı buradan okumak lazım. 
Mesele burada Filistin değil. Mesele burada Anadolu. Mesele burada Karadeniz, mesele burada bizim Irak'tan Suriye'den, Şam'dan bütün Kordonboyu, Musul, Kerkük buralar. 
Şu anda Doğu Akdeniz bugüne kadar hiç ısınmadığı kadar ısındı ve ısınmaya da devam edecek.
Şu anda hiç bir ülke ilk ateş eden olmak istemiyor ama herkes birbirini kollar durumda.
Filistin'de doünya baskısı sonucu barış sağlanacak ama Doğu Akdeniz'deki az sanhhasını ele geçirmek için ABD ve diğer ülmke donanmaları Doğu Akdeniz'de kalmaya ve gaz sahasından pay kapmak için mücadele etmeye devam edecekler.
Artık bu saaktten sonra dünya barışı hayaldan bile ötede duruyor.
Türkiye olarak savunma sanayini büyütüyoruz.
Silah sistemlerini hem geliştiriyoruz hem de Türk silahlı Kuvvetlerimizin envanterine katıyoruz. kara, deniz ve hava kuvvetlerimiz her geçen gün daha da güçleniyor.
Ki olası bir kıyamet savaşında kendi ayaklarımız üzerinde durabileliem.
Hani Cumhurb aşkanı Erdoğan sık sık diyor ya Haçlı seferlerini mi başlatmak istiyorsunuz. ve bir gece ansızın gelebiliriz cümleleri bazı kuvvetle olasılıkların bir işaretidir.