Habertürk’te yaptığı sunuculuk ile birlikte, ön plana çıkan ve gündeme gelen Aysun Öz herkes tarafından Google’da aratılmakta. Peki Aysun Öz kimdir? Aysun Öz nerede eğitim gördü? Aysun Öz nereli? Aysun Öz kaç yaşında? İşte tüm merak edilenler…

Aysun Öz kimdir?

1979 tarihinde İzmir’de doğan Aysun Öz, doğma büyüme İzmirli olan bir sunucudur. Yaşamının gençlik dönemlerini memleketi İzmir’de geçirmiş ardından ise Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim görmek amacıyla İstanbul’a gitmiştir. Üniversite bittikten sonra da İstanbul’da kalmaya devam etmiş olan Öz, 2000 yılında Sabah Gazetesi ile birlikte meslek yaşamına başlamıştır.2000-2005 yılları arasında toplam 5 sene boyunca Sabah Gazetesinde görev almış ardından ise Akşam Gazetesi ile yoluna devam etmiştir.

Aysun Öz Habertürk

2005-2012 tarihleri arasında Akşam Gazetesinde çalışan ünlü sunucu, 2012 yılında Akşam Gazetesi ile yollarını ayırmış ve kariyerini Habertürk televizyonunda devam ettirme kararı almıştır. 2012 yılından itibaren Habertürk televizyonunda çeşitli programlara imza atmış olan başarılı isim, son olarak Habertürk ekranlarında “Ne Yapsak” adındaki programı sunan kişi olmuştur. Bu programa çok sayıda ünlü kişiyi davet etmekte ve çeşitli sorular sormaktadır. 2008 tarihinde anne olmuş olan Aysun Öz, bir çocuk sahibi olan bir kişidir. Çocuğunun ismi ise Tibet’tir. İzmir’in önemli takımlarından biri olan Göztepe’yi tutan ünlü isim, iş dışındaki zamanını oğlu ile değerlendirmektedir.