Yerel Seçimler 2024 Mart ayında gerçekleştirilecek.

Ancak Filyos'ta ise daha şimdiden tansiyon oldukça yükselmiş durumda.

AK Parti Çaycuma İl Genel Meclis Üyesi Sayın Arif Sefercik, bu dönem il Genel Meclisine aday olmayacağını, Filyos Belediye Başkan Adaylığı için başvuracağını söyledi.

Sayın Arif Sefercik bunu biz gazeticlere açıklarken kesinlikle Filyos Belediye Başkanı Sayın Ömer Ünal hakkında en ufak bir olumsuz cümle kullanmadı.
Aksine hedefinin sadece yapılan hizmetleri daha yukarılara taşımak olduğunu, Filyos'a hizmet etmek olduğunu söyledi.
Ki bu son derece doğaldır.
Ancak mevcut Filyos belediye Başkanı Sayın Ömer Ünal'ın, Sayın Arif Sefercik hakkında, "Siyaset dik durmak ister, siyaset yapmak omurga ister” şeklinde sözler sarf etmesi, Sayın Ömer Ünal'dan gerçekten hiç beklemediğim seviyesiz bir cevap oldu.

Sayın Ömer Ünal'ın hemen saldırıya geçmesi de oldukça dikkat çekici bir nokta. Bu şekilde; Sayın Ömer Ünal, Sayın Arif Sefercik'ten çekindiğini ve güçlü bir rakip olarak kendisini ciddiye aldığını göstermiş oldu.
Sayın Ömer Ünal'ın bu şekilde Arif Sefercik'e hakarete varan sözleri gerçekten beni çok şaşırttı.
Ömer Ünal başkandan daha aklı başında bir cevap vermesini beklerdim ama yanılmışım galiba.
Her seçim bölgesinde aynı siyasi partiden bir çok kişi aday adaylığı için başvurur ve bu demokrasinin bir gereğidir.
Sayın Ömer Ünal kendisinden başka hiç kimsenin Belediye Başkan adaylığı için başvuracağını bilmiyormuydu.
Biliyor elbette
Önümüzde ki süreçte Arif Sefercik ile birlikte bir çok kişi Filyos'ta Belediye Başkan Adaylığı için eminim  başvuru yapmayı planlıyordur ve yapacaktır da. Ve bakalım onlar içinde Sayın Ömer Ünal aynı şekilde "Omurgasız" diye hakaret edecek mi çok merak ediyorum.

2004'de kazanamadın ama sonraki 3 dönemde (2009, 2014-2019) kazanarak Filyos'ta Belediye Başkanlığını yaptın. Yani 4 dönemdir adaysın.Tecrübesiz bir siyasetçi değilsin.

Sayın Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal'ın Sayın Arif Sefercik'e omurgasız diye hakaret etmesi, tecrübeli bir siyasetçi olarak en çok kendisine zarar vereceğini bilmesi gerekiyordu ve öyle de oldu.

Ömer Ünal'ın Arif Sefercik hakkında ki hakarete varan sözleri en çok AK Parti teşkilatı içinde tepki gördü. Ömer Ünal'ın üyesi olduğu AK Parti'den bir çok kişi, bu sözleri için, "Ömer Başkan gerçekten ayıp etmiş, terbiyesizlik yapmış. Ömer Ünal hırsının kurbanı oluyor" şeklinde tepki gösterdi. Bu tepkinin artarak devam edeceğini tahmin etmek hiçte zor değil.

Zaten ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz.

Siyasette seviye lütfen